Bakanlık ile anlaşma yapmayan fabrikada üretilen maskelere el konuldu

İzmir'in Bornova ilçesinde, Sağlık Bakanlığı ile anlaşması bulunmadığı öğrenilen fabrikada üretilen 92 bin tıbbi maskeye el konuldu. Tıbbi maskelerin ücretleri İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ödenecek.

31.03.2020 19:34 | Son Güncelleme: 31.03.2020 21:16

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bazı maske üreticilerinin maskeleri depolarda tutup bakanlığa satmadıklarını söylemiş ve "Yarına kadar süreleri var yoksa fabrikalarına el koymaktan çekinmeyiz" demişti. Bu sözlerin ardından İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bir maske üretim fabrikasına baskın düzenledi.

92 BİN MASKEYE EL KONULDU

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bornova ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikanın, Sağlık Bakanlığı ile anlaşması bulunmadığı bilgisi üzerine çalışma başlattı. Ekiplerin fabrikada yaptığı denetimde, ele geçirilen 92 bin tıbbi maske İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

ÖDEMESİNİ İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YAPACAK

Öte yandan, fabrikada ele geçirilen maskelerin sahte veya kaçak olmadığı, sağlık standartlarına uygun olduğu; ancak Sağlık Bakanlığı ile iş yeri arasında bir anlaşma bulunmadığı için ürünlere el konulduğu ve İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerine teslim edildiği öğrenildi. Alınan tıbbi maskelerin ücretlerinin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ödemesinin yapılacağı kaydedildi.

Bakanlık ile anlaşma yapmayan fabrikada üretilen maskelere el konuldu
Bakanlık ile anlaşma yapmayan fabrikada üretilen maskelere el konuldu
Bakanlık ile anlaşma yapmayan fabrikada üretilen maskelere el konuldu

Kaynak: İHA

Yorumlar (17)
ABDULVAHİT: Böyle şirket olmaz olsun, sahibinede yazıklar olsun.
FATİH TUNÇEL: Ön yargılarınızla burada yorum yapıyorsunuz ya tebrik ediyorum hepinizi bu video izlediğiniz fabrikanın sahibini tanımazsınız içerde ne olup bitiyor bilmezsiniz bol keseden konuşuyorsunuz devam edin
NECO: el konulan mamule devlet nasil mamulun parasini oduyor anlamadim hollandada hem isyerine el hem de para cezasi verir benim basima geldi birde ustune usluk avukatlara 190bin euro kaptirdim olan bana oldu
Haberler››3. Sayfa››Bakanlık ile anlaşma yapmayan fabrikada üretilen maskelere el konuldu - Haberler