Haber, Son Dakika, Haberler

Balıkesir: Milletvekili Pekel, Başkan Öztaylan'ın Eleştirilerine Yanıt Verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Sedat Pekel, Bandırma Belediye Başkanı Cemal Öztaylan'ın kendi başkanlık dönemi hakkındaki eleştirilerine düzenlediği basın toplantısıyla yanıt verdi.

11.09.2006 17:05 | Son Güncelleme: 11.09.2006 17:05
Balıkesir: Milletvekili Pekel, Başkan Öztaylan'ın Eleştirilerine Yanıt Verdi
Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Sedat Pekel, Bandırma Belediye Başkanı Cemal Öztaylan'ın kendi başkanlık dönemi hakkındaki eleştirilerine düzenlediği basın toplantısıyla yanıt verdi.

CHP Bandırma İlçe Teşkilatı'nda İlçe Başkanı Mustafa Öz ve Belediye Meclis üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında konuşan Milletvekili Pekel, üç dönem önceki belediye başkanlığı görevi sırasında ve sonrasında kendisi aleyhine açılan tek bir davanın bile olmadığını söyledi. Belediye Başkanı Cemal Öztaylan'ın son meclis toplantısında kendi başkanlık dönemini eleştiren sözlerine yanıt veren Pekel, "Sahilde bulunan bir büfenin benim döneminde yapımına izin verilmesine ve Bandırmalı yerine Kayserili bir vatandaşa verilmesini eleştiren Başkan Öztaylan'ın sözlerini kınıyorum. Söz konusu büfe benim dönemimde belirlenen sınırlar içinde kaldı ve kaçak olarak genişlemedi. Yine Başkan Öztaylan'ın benim dönemimde izin verildiğini öne sürdüğü Kristal ve Uğrak Kafeteryaları ile meydanda bulunan iki büfenin yapımının ve ihalesinin benim dönemimle hiçbir ilgisi yoktur. Sayın Başkan belgeleri bulup çıkardığını söylüyor ama belgeleri karıştırmış. Başkanlık yaptığım süre boyunca modern ve her türlü ihtiyaca cevap verecek balık hali, sebze meyve hali, kültür merkezi, TIR garajı gibi projelerin yanı sıra birçok altyapı yatırımına da imza attık. Görev sürem boyunca savcılığa yapılan tek bir suç duyurusu, usulsüzlük ya da hakkımda açılan bir dava bile yok. Oysa Sayın Öztaylan kadar çok görevi başında dava açılan başkan yok. Üstelik açılan davalarda bir tane bile kazandığı yok. Meydanda Ziraat Bankası'nın önünde yapılan büfeyi de ihaleyle bir vatandaşa verdik. Eğer iddia edilen gibi o şahsın benimle bir akrabalığı ya da partiyle bir ilişkisi varsa kamuoyu önünde özür diler ve milletvekilliğinden de istifa ederim" dedi.

Başkan Öztaylan tarafından seçim öncesinde verilen vaatlerin yerine getirilmediğini de savunan Milletvekili Pekel, "Seçimler öncesinde bastırdığı broşürde ve verdiği vaatlerde söylediklerinden sadece 'Belediye Beyaz Masa' ve mezarlık çalışmalarını yerine getirdi. Seçimler öncesinde söz verdiği aşevi, modern balıkçı barınağı, cin çukuru kompleksi, belediye sarayı, Bandırma girişinin düzenlenmesi, genelevin kaldırılması, çöplük sorunun giderilmesi, Paşabayır Mahallesi ve sahil bandı çalışmalarından eser yok. İlk göreve geldiğinde sahil bandı için düzleme ve dolgu yaptı sonraki 2.5 senede üzerine bir şey katmadı. Bu gidişle başkanın görev süresi biter, ancak sahil bandı çalışması bitmez. Hiç acelesi olmadığı halde meydan çalışması yaptı. Üstelik kırılacağı, sıcak ve soğuğa dayanmayacağı belli olan Çin granitleri döşeyerek yaptı. Bandırma sadece meydandan ve çevresindeki iki sokaktan ibaret değil. Adeta hayalet mahalle gibi olan, günde iki saat suyu akan Çalışkanlar gibi mahallelere de yatırım yapılması lazım" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Yerel ››Balıkesir: Milletvekili Pekel, Başkan Öztaylan'ın Eleştirilerine Yanıt Verdi - Haberler