14.12.2017 10:22

Balıkesir Su Kanalına Düşen Köpeği Belediye Görevlileri Kurtardı

Balıkesir'in Edremit ilçesinde kurumuş su kanalına düşen bir köpek, ilçe belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı.

Balıkesir'in Edremit ilçesinde kurumuş su kanalına düşen bir köpek, ilçe belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı. Köpeğin oldukça zayıflamış olması nedeniyle uzun süredir kanalda olduğu sanılırken, tedaviye alındı.

Tuzcumurat Mahallesi Agonya Garajı kenarında bulunan kurumuş su kanalına düşen 4 yaşındaki bir köpeği fark eden kahvehane işletmecisi Ali Cömert, Edremit Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü'ne bildirdi. Müdürlüğe bağlı veterinerlik ekipleri, köpeği kanaldan çıkarak barınağa götürdü, tedavilerini yaptı. Muayene edilen köpeğin, günlerdir su kanalında kaldığı için zayıf düştüğünü belirlendi. Sokak köpeği, aşıları vurulduktan sonra özel bölümde tutulmaya başlandı.

Yapılan muayene ve tedavilerinin ardından köpeğin alındığı mahalleye geri götürüleceğini belirten Edremit Belediyesi Veteriner Hekimi Oğuz Koray Bacaksız, İlçemizdeki Agonya Garajı'nın yanında bulunan yağmur suyu kanalına düşmüş olan köpek, ekiplerimiz tarafından kurtarıldı. Barınağımıza getirildi ve biz de burada gerekli sağlık kontrollerini yaptık. Yaptığımız muayenelerde köpekte herhangi bir probleme rastlanmadı. Sadece köpeğin orada kaldığı süre boyunca zayıfladığını, biraz korktuğunu fark ettik. Gerekli aşılarını da yaptık ve burada bir süre gözlem altında tutacağız. Gerekli tedavilerini yapacağız. İç ve dış parazitleri için ve koruma antibiyotiği yapıldı. Köpek, buradaki gözlem süresini doldurduktan sonra son kontrolü yapılacak ve kısırlaştırılacak. Tüm bunların ardından da bulunduğu mahalleye yeniden bırakılacak dedi.

Kahvehane işletmecisi Ali Cömert, Köpeği görünce ekiplere haber verdim, gelip kurtardılar. 7-8 gün burada kaldığını tahmin ediyorum. Köpek gelince kahvehanenin arka tarafındaki bahçede bakmayı düşünüyorum dedi.
Kaynak: DHA
Edremit Belediyesi, Balıkesir, Politika, Güncel