17 Nisan 2019, 20:52

Bandırma'da "Endüstriyelleşen Dünyada Spor" Paneli

Bandırma

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Topluluğu tarafından "Endüstriyelleşen Dünyada Spor" konulu panel düzenlendi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Topluluğu tarafından "Endüstriyelleşen Dünyada Spor" konulu panel düzenlendi.

Prof. Dr. Fuat Sezgin konferans salonunda gerçekleşen panele, Önder Özen, Evren Göz, Mehmet Özdilek, Ergün Penbe ve Emre Tilev gibi ülkenin önde gelen sporcu ve spor yazarları katıldı.

Eski milli futbolcu ve teknik direktör Mehmet Özdilek, panelde yaptığı konuşmada, mesleklerinin çok enteresan olduğunu belirterek, "Sürekli başarıya odaklı bir iş yapıyoruz. Ben birçok Süper Lig takımında yokluklara rağmen, zor koşullar altında antrenörlük yaptım. Elbette her zaman başarılı olamıyorsunuz." diye konuştu.

Eski Galatasaraylı futbolcu Ergün Penbe de endüstriyel futbolda en önemli durumun doğru kulüple çalışmak olduğunu ifade etti.

Günümüzde bunun çok zor olduğunu vurgulayan Penbe, "Ben hep alt liglerde çalıştım ve orada bu durum daha da zor. Bir şeyleri düzeltmek istiyorsak spora gönül vermiş olan insanların elini kesinlikle taşın altına koyması gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Eski futbolcu ve teknik direktör Önder Özen ise alt yapıdaki tüm antrenörlerin eğitimci anlayışlarını bir kenara bırakıp yarışmacı gibi davrandıklarını, bu durumun da alt yapıda antrenörlüğün gelişememesine sebep olduğunu belirtti.

Spor yorumcusu Evren Göz de Galatasaray Kulübünde görev yaptığı esnada, kulüplerde istikrar sağlamanın ne kadar zor olduğunu gözlemleme fırsatı bulduğunu, istikrarın ise önce ekonomik olarak daha sonra idari ve sportif olarak başarıyı getirdiğini kaydetti. Göz, kulüplerin biraz UEFA kriterlerini ve ülkenin geçtiği ekonomik durumu düşünerek daha uygun transferler yapması gerektiğini sözlerine ekledi.

Panel, konuşmacılara plaket takdim edilmesiyle sona erdi. Eylül, Bandırma, Spor
Kaynak: AAYORUMLAR