Barcelona, Referandum Olaylarının Ardından Antrenmana Çıkmama Kararı Aldı

Barcelona, referandumda yaşanan olayların ardından genel greve katılacağını ve antrenmana çıkmayacağını duyurdu, "Katalonya gerçeğini dünyaya açıklayacağız." dedi.

03.10.2017 09:14 | Son Güncelleme: 03.10.2017 09:15Barcelona, Referandum Olaylarının Ardından Antrenmana Çıkmama Kararı Aldı

'dan referandum desteği sürüyor. Kulüp Başkanı Josep Maria Bartomeu, bugün kulüp olarak genel greve katılacaklarını ve antremana çıkmayacaklarını açıkladı.

Barcelona Yönetim Kurulu'nun olağanüstü toplantısından sonra Nou Camp Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan kulüp başkanı Josep Maria Bartomeu, "Katalonya'nın yaşadığı gerçeği dünyaya açıklamaya devam edeceğiz." dedi.

"SALDIRILARIN MAĞDURLARIYLA DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ"

Katalonya'da yapılan yasa dışı bağımsızlık referandumu ve bununla bağlantılı olaylarda Barcelona Kulübünün, Katalan halkının yanında yer almaya devam edeceğini vurgulayan Bartomeu, sözlerine şöyle devam etti:

"Tarihi bir dönemden geçiyoruz ve ülkemizin özgürlüklerine daha çok bağlıyız. Vatandaşlara saygı çerçevesinde siyasi bir çözüm bulunmasını savunuyoruz. Katalonya'ya sadık bir bağlılığımız var ve bunu elimizdeki tüm imkanlarla göstereceğiz. Dün demokrasiyi savunanlarla ve saldırıların mağdurlarıyla dayanışma içindeyiz."

"POLİS ORANTISIZ GÜÇ KULLANDI"

Bartomeu, referandumda oy kullanma merkezlerine müdahale eden İspanya ulusal polisinin "orantısız güç kullandığını" öne sürerek, Katalonya'da son yıllardaki kendi geleceğine karar verme hakkı ve referandum girişimlerine destek verdiklerini hatırlattı.


Josep Bartomeu, Barcelona, Nou Camp, Spor

HABER YORUMLARI
25.02.2020 09:19:15