Barcelona, Brezilya'da Aşırı Sağcı Adayı Destekleyen Ronaldinho ve Rivaldo'yla Yollarını Ayırmaya Hazırlanıyor

Barcelona Kulübü, Brezilya'daki başkanlık seçimlerinde aşırı sağcı adayı destekleyen Ronaldinho ve Rivaldo ile bozuştu. Katalan ekibi, kulüp elçiliği yapan iki isimle yollarını ayırmaya hazırlanıyor.

17.10.2018 18:25 | Son Güncelleme: 18.10.2018 00:46

'daki başkanlık seçimleri, ile eski futbolcu arasında kriz çıkmasına neden oldu. Katalan ekibinin aynı zamanda elçisi olan eski yıldız futbolcu, ülkede yapılacak seçimlerde, başkan adaylarından Jair Bolsonaro'yu destekleyeceğini açıkladı.

Aşırı sağcı bir siyasetçi olarak bilinen Bolsonaro, geçmişinde yaptığı ırkçı, cinsiyetçi ve homofobik açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Barcelona Kulübü'nden konuyla ilgili bir açıklama yapılarak, durumdan duyulan rahatsızlık dile getirildi.

"BİZİM DEĞERLERİMİZE UYMUYOR"

Barça açıklamasında "Bizim demokratik değerlerimiz bu adaylık sürecinde duyduğumuz şeylerle uyuşmamaktadır. İfade özgürlüğüne saygı duyuyoruz. Buna Ronaldinho'nunkiler de dahildir. Ronaldinho'nun kulüpte yürütmekte olduğu göreviyle ilgili henüz bir karar almış değiliz." denildi.

ARAYA MESAFE KOYACAKLAR

Bir başka Barcelonalı eski futbolcu olan ve Ronaldinho gibi kulüp elçiliği yapan da, benzer şekilde aynı politikacıyı destekledi. Kulübe yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre Katalanlar, durumdan son derece rahatsız olan Barcelona'nın bu iki isimle arasına mesafe koymaya hazırlandığını söyledi. Sloganı 'Bir kulüpten fazlası' olan Barcelona Kulübü, İspanya İç Savaşı sırasında Franco diktatörlüğüne karşı savaşan cumhuriyetçileri desteklemiş, kulüp binası şehre giren Franco birlikleri tarafından bombalanmıştı.

Barcelona, Brezilya'da Aşırı Sağcı Adayı Destekleyen Ronaldinho ve Rivaldo'yla Yollarını Ayırmaya Hazırlanıyor

Ronaldinho, Barcelona, Brezilya, Rivaldo, Spor

Kaynak: Skorer


HABER YORUMLARI
8.12.2019 21:59:12