14.02.2018 20:03

Bartın'da Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

Bartın

Memur - Sen Bartın Temsilciliği üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı"na destek verdi.

Memur - Sen Bartın Temsilciliği üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı"na destek verdi.

Üyeler, ellerinde "Katil ABD, işbirlikçi PKK, PYD", "Teröre geçit yok" yazılı döviz ve pankartlarla Arap Cami önünde toplandı.

Burada grup adına konuşan Memur - Sen Bartın İl Temsilcisi Mustafa Dağdeviren, Türk askerinin, Türkiye'nin bekası ve selameti için Zeytin Dalı Harekatı'nı gerçekleştirdiğini söyledi.

Operasyonda, cepheye koşan yiğitlerin kiminin şehitlik, kiminin ise gazilik makamına ulaştığını belirten Dağdeviren, şöyle konuştu:

"Operasyonun başlangıcından bugüne kadar 'düğüne gidiyoruz' diyen 32 yiğidimizi şehadete uğurladık. Zeytin Dalı Harekatının gerekçelerini anlamakta zorlananlar, yanlış anlamak için çırpınanlar, çarpıtarak anlatmak için kıvrananlar var. Ülkenin, terörle mücadele konsepti terör örgütlerine yönelik bitirici darbe hamlesini savaş olarak göstermeye kalkışanlar var. Afrin'de yaşananlar üzerinden iki fotoğraf öne çıkıyor. Bunlardan birincisi küresel terörle mücadele konusunda bedenini taşın altına koyan Türkiyedir. İkincisi ise terör örgütlerinin sırtını sıvazlayan, silah ve mühimmat yardımlarıyla terör örgütleriyle stratejik ortaklık kuran ve bu şekilde Türkiye'nin yoluna taş koymaya çalışan küresel şer şebekesidir. Sınırımızın yanı başında cirit atmaya yönelen terör örgütlerinin kuruluş tarihçesini, Afrin'de yaşananların çerçevesini doğru bir içerikle ortaya koymak gerekiyor."

Kapitalizmin içerideki sinsi işbirlikçilerinin algı oluşturmak istediğini belirten Dağdeviren, "DEAŞ, PKK, PYD ve FETÖ arasındaki hem gizli, hem kirli ittifak bütün çıplaklığı ile ortaya çıkmıştır. Afrin'de yürütülen operasyona karşı içeride karşıt cephe oluşturmak için ter ve dil dökenler de bizim nazarımızda bu kirli ittifakın tapınak şövalyeleri hükmündedir." diye konuştu.

Grup, açıklamaların ardından dağıldı.
Kaynak: AA
TSK, Afrin, Memur Sen, Bartın, Politika, Güncel