İBB'ye ait kurban kesim alanında kasaplar kaçtı, vatandaş kendi kurbanını kendisi kesti

Başakşehir'de İBB'ye ait kurban kesim alanında, sabah saatlerinde randevu alan çok sayıda kişi gece saatlerine kadar kurbanları kesilmeyince tepki gösterdi. Yetkililerin kesim alanını terk ettiğini söyleyen vatandaşlar hayvanların çürümeye başlaması üzerine kendi kurbanlarını kesmeye başladı.

01.08.2020 12:17 | Son Güncelleme: 01.08.2020 14:29

Başakşehir Kayaşehir'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'ne ait kurban kesim alanında kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar kurbanlarını buraya getirdi. Öğle saatlerinde randevu aldıklarını belirten vatandaşlar gece saat 04.00 sıralarında hala kurbanlarının kesilmediğini söyledi. İddiaya göre kurban kesimi için görevlendirilen kişiler, hayvanların boğazlarını kestikten sonra kesim alanından ayrıldı. Askıda kurbanlarını gören vatandaşlar çürümeye başlayan hayvanların etlerini kendileri kesmeye çalıştı. Kurban kesimi için vatandaşların bin 250 lira ödeme yaptıkları öğrenildi.

Başakşehir'de gece 4'te 'kasaplar kurban kesimini bırakıp kaçtı' iddiası

17 BİN LİRA ÖDEDİĞİ KURBANI BEKLEDİĞİ İÇİN ÇÖPE ATTI

Yetkililere ulaşamadıklarını söyleyen bazı vatandaşlarla zabıtalar arasında ise zaman zaman gerginlik yaşandı. Kurban kesim alanında bulunanlardan edinilen bilgiye göre bir kişi 17 bin lira ödediği kurbanını beklediği için çöpe attı. O anları ise bir vatandaş cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Başakşehir'de gece 4'te 'kasaplar kurban kesimini bırakıp kaçtı' iddiası

"15.00'A RANDEVU VERDİLER. ŞUAN SAAT 04.00 VE HAYVANLARIMIZ ŞUAN ÇÜRÜDÜ"

Kurban kesim noktasında görevlilerin gittiğini belirten Halil Yetiş, "Kurbanımız kesilsin diye bin 250 lira ödedik. 15.00'a randevu verdiler. Şuan saat 04.00 ve hayvanlarımız şuan çürüdü. Veteriner hayvanların yenmeyeceğini söylüyor. Hastalıklı hayvanları şuan çöpe atıyorlar. Paramız çöpe gitti. Karşımızda muhattap olabileceğimiz kimse yok. Burada 4 çadır var. 300 kişi hayvanlarının kesilmesini bekliyor. Hiçbir yetkili yok karşımızda. İçeride çalışan herkes kaçtı gitti. Vatandaşlar kendi kurbanlarını kendisi kesmeye çalışıyor. Onlar kestikten sonra sıra bize gelecek. Bizde kendi hayvanımızı keseceğiz." dedi.

Başakşehir'de gece 4'te 'kasaplar kurban kesimini bırakıp kaçtı' iddiası

"ETLER BOZULMAK ÜZERE"

Kurban kesimi için bekleyen başka bir vatandaş ise "Saat 12.30 için randevu verilmiş. Sabah 04.00 olmuş. Hala bekliyoruz. Hayvanımızı kendimiz kestik. Etler bozulmak üzere, kokuyor. Bu mağduriyetimizi kim giderecek?" dedi.

Başakşehir'de gece 4'te 'kasaplar kurban kesimini bırakıp kaçtı' iddiası

"BURADA HERKES KENDİ KURBANINI KESİYOR"

Kurban kesimi için bekleyen başka bir vatandaş ise "Kimin peşine gidiyorsak hemen arkasını dönüp gidiyor. 2 tane kasap kaldı, onlar da mecburiyetten bitirmeye çalışıyorlar. Burada yetkililer vardı. Ama şu an kimse yok. Burada herkes kendi kurbanını kesmeye başladı. Bende kendi kurbanımı keseceğim" dedi.

İBB’ye ait kurban kesim alanında kasaplar kaçtı, vatandaş kendi kurbanını kendisi kesti

Kaynak: DHA

Yorumlar (147)
SABOTAJ OLSA NE OLMASA NE: chp li arkadaşlar çıkmış diyor ki aktroller sabotaj yaptı. . e güzel kardeşim biz sizi eliniz armut toplasın diye mi oraya koyduk? tedbirinizi iyi alsaydınız, kimseye fırsat vermeseydiniz. . elinize geçmiş böyle güzel bir reklam fırsatı, rahat rahat hakkıyla adaletli bir şekilde yapsaydınız işi de milletin aklında soru işaretleri bırakmasaydınız. . şimdi insan soruyor daha kurban kesmeyi organize edemeyen bir belediye başkanı ülke genelinde yönetici olsa başımıza neler gelir diye???
BÜDÜ: La dingil, belediye meclisini terkedin de is yapsin belediye o zaman. . . Kirkayak troller sizi. Sen hatunundan izin aldin mi bu yorumu yazarken?
0 0
MEGALOMAN: 25 yilda Istanbul''u ucubeye cevirip agir deprem riski olan sehri ''Gökdelen Tabutlar Harikasi''na dönüstürenleri el üstünde tutan rezillerin, bir yildir isbasinda olan (olamayan, olamayan, olmasi engellenen) bir belediyeye laf söylemeleri, yine onlarin deyimiyle müslümanliga sigmaz, günahtir günah. . . Ama sizlerin Allah''inizdan korkunuz yok ki, varsa yoksa maddiyat. Bana sormayin, ne maddiyata ne de maneviyata ilgim vardir.
Haberler››Güncel››İBB'ye ait kurban kesim alanında kasaplar kaçtı, vatandaş kendi kurbanını kendisi kesti - Haberler