Başbakan Erdoğan Giresun'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devlet içinde paralel devlet kurmaya çalışanların çabasına dikkat çekerek “Devlet içinde paralel devlete izin vermeyeceğiz.

22.12.2013 16:10 Başbakan Erdoğan Giresun
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devlet içinde paralel devlet kurmaya çalışanların çabasına dikkat çekerek "Devlet içinde paralel devlete izin vermeyeceğiz. Türkiye'de tek devlet vardır. Tek devlet, tek bayrak, tek vatan ve tek millet. Kimse devletin içinde paralel devlet kuramaz" dedi.

Başbakan Erdoğan, Giresun şehir merkezindeki toplu açılış töreni sonrası beraberinde eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte helikopterle Görele ilçesine geldi. Erdoğan, Görele Meydanı'nda binlerce Göreleli'ye hitap etti.

"Türkiye'de 11 yıldır sizden aldığımız yetki ile sizinle birlikte sizinle omuz omuza Türkiye'yi kutlu bir yolda büyütmeye devam ettik, ediyoruz" diyen Erdoğan "Sizden aldığımız yetki ile sizin gösterdiğiniz istikamette kararlılıkla ilerliyoruz. Sizin verdiğiniz vazifeyi ihmal etmedik. 'Bizim rotamızı millet çizer' dedik. 'Bizim partimiz milletin partisidir' dedik. Siz ne talimat verdiyseniz, onu yaptık. 11 yıl içinde sandık yoluyla 7 kez karşınıza çıktık. Oylarımızı arttırarak bizlere destek verdiniz. Sizlerle gururlandık, sizlerle gurur duyduk. Siz bu kadroya, bu hükümeti desteklerken birileri bundan çok rahatsız oldu, olmaya da devam ediyor. Milli iradeden, sandıktan rahatsız oldular, milletten rahatsız oldular. Türkiye büyüdükçe bunların rantları kayboldu, çıkarları zedelendi. Düşük faizden rahatsız oldular. Ah kardeşim; huzurdan, istikrardan, güvenden, rahatsız oldular. Çözüm sürecinden rahatsız oldular, şehitler gelmiyor ya bundan rahatsız oldular. Anneler, babalar, ağlamıyor ya bundan rahatsız oldular. Ocaklar sönmüyor ya bundan rahatsız oldular. Ama biz onlara rağmen bu yolda yürüyoruz. Çünkü Türkiye büyüyor. Son çeyrekte 4,4 büyüdük.Büyümede dünyada ilk 5 ülke arasındayız. Son 9 ayda yüzde 4 büyüme kaydettik. Dünyanın ilk 17 ekonomisi arasındayız. Tabi bu, bunları rahatsız ediyor. 3 kattan fazla büyüdük, bu bunları rahatsız ediyor. İhracatımız 157,5 milyar dolara ulaştı, bu onlara rahatsız ediyor. Türkiye borçlanma faizi 4,5'a inmişti, bundan rahatsız oldular" diye konuştu.

Gezi eylemlerindeki gibi son dönemde de oyunlar oynandığına dikkat çeken Erdoğan "Hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu millet bu oyunu bozacak. Biz dimdik ayaktayız, siz de ayakta duracaksınız. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık" ifadelerini kullandı.

"GEÇTİĞİMİZ HAFTA KURULAN TUZAK; YOLSUZLUK KİSVESİ ALTINDA YURTDIŞINDA SENARYOSU YAZILMIŞ BİR TUZAKTIR"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta kurulan tuzağa dikkat çekerek şunları söyledi:

"Geçtiğimiz hafta kurulan tuzak, yolsuzluk kisvesi altında yurtdışında senaryosu yazılmış bir tuzaktır. Minareyi çalmak istediler, yolsuzluğu bunun kılıfı yapmaya çalıştılar. Devlet içindeki çetelere ve onların efendilerine devlet cevabını çok sert şekilde verecek. Karşımızdakiler hiçbir kural hiçbir ölçü tanımıyorlar, amaçlarına ulaşmak için her yolu mübah görüyorlar. Biz onlar gibi olamayız. Biz yalanla toplumu yönlendiremeyiz. Biz ahlaki olmayan yollara, insanların şereflerini ayaklar altına alamayız. Onların dümen suyunda yol alamayız. CHP genel müdürü kasetle gelmiş bir genel müdürdür. Kasetle. Kendi genel başkanına karşı uydurulan bir kasetle gelmiştir. O kaset olmasaydı bu genel müdür bu CHP'nin başında olmayacaktı. Biz mahşer günün sahibi olan Allah'a hesap vereceğimizi biliyoruz. Yaptığımız her iş için, attığımız her adım için hesabı vereceğimiz biliyoruz. 'Hesaba çekilmeden önce kendinize hesaba çekin' Bu konuda kimse bize akıl vermesin. Akıl vermek isteyenler bu akılları kendilerine saklasınlar. Bugüne kadar bu musibetleri nasıl savuşturduysak yine sizlerle bu musibetleri savuşturacağız. Bu süreçte suçlananlar yargıdan aklanarak çıkacaklar ve çıkacağız."

Bu ülkeyi faiz lobilerine, sermaye çevrelerine ve baronlara emanet etmeyeceklerini ifade eden Erdoğan "Kirli ittifakların bu ülkenin üzerine karabasan gibi çökmesine izin vermeyeceğiz. Kiralık örgütlerin çöreklenmesine izin vermeyeceğiz. İstedikleri kadar şantaj tehdit provakasyonlara başvursunlar bunlara boyun eğmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

"OYUNU VERİRKEN, OYUNA GELME TÜRKİYE"

Devlet içinde paralel devlet kurmaya çalışanların çabasına dikkat çeken Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Devlet içinde paralel devlete izin vermeyeceğiz. Türkiye'de tek devlet vardır. Tek devlet, tek bayrak, tek vatan ve tek millet. Kimse devletin içinde paralel devlet kuramaz. İdareyi vesayet altına alamaz. Sizin hayır dualarınız ile o bedduaları, o saldırıları da sandığa gömecektir. 30 Mart seçimleri artık çok çok önem kazandı. 30 Mart milletimizin kenetlendiği bir gün olacaktır. 30 Mart artık Türkiye'nin kaderini ilgilendiriyor. 30 Mart Türkiye'nin mukaddes yolculuğunu ilgilendiriyor. Türkiye'nin demokrasisini, bağımsızlığını ilgilendiriyor. Allah'ın izniyle, sizin desteğinizle bir çok badire atlattık, krizleri aştık, tuzağı bozduk. İnanıyorum ki bir kere daha kurulan tezgahı yıkacağız. 30 Mart'ta faiz lobisi baronlar çeteler değil Allah'ın izniyle millet kazanacak. Türkiye'nin üzerine oynanan oyun benim Göreleli kardeşimin oylarıyla bozulacak. Tüm milletimin oyları ile bozulacak. Oyunu verirken oyuna gelmeyecek. Oyunu verirken oyuna gelme Görele, oyunu verirken oyuna gelme Giresun, oyunu verirken oyuna gelme Türkiye diyorum."

Erdoğan, konuşmasının ardından toplu açılış törenini gerçekleştirdi. - GİRESUN
Kaynak: İHA
Recep Tayyip Erdoğan, Emine Erdoğan, Türkiye, Giresun, Politika, Güncel