Başbakan Erdoğan, İngiltere'ye Gidiyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İngiltere Başbakanı Gordon Brown'un Davetlisi Olarak 22-23 Ekim Tarihlerinde İngiltere'ye Bir Çalışma Ziyaretinde Bulunacak.

18.10.2007 15:15 | Son Güncelleme: 18.10.2007 15:15Başbakan Erdoğan, İngiltere'ye Gidiyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İngiltere Başbakanı Gordon Brown'un davetlisi olarak 22-23 Ekim tarihlerinde İngiltere'ye bir çalışma ziyaretinde bulunacak.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan'ın İngiltere Başbakanı Brown ile gerçekleştireceği ilk görüşmede ikili ilişkiler ve başta Türkiye-AB ilişkileri, Kıbrıs ve terörizmle mücadele olmak üzere ortak ilgi alanına giren uluslararası konuların ele alınması, görüşmenin sonunda Türkiye-İngiltere Stratejik ortaklık Belgesinin Başbakanlar tarafından imzalanması öngörülüyor. Başbakan Erdoğan ziyareti sırasında Lordlar ve Avam Kamarası Başkanlarına ilaveten Türkiye ve KKTC

Dostluk grupları ile de birer görüşme gerçekleştiriceği belirtilen açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın 22 Ekim akşamı Oxford Üniversitesi'nin çatısı altında yer alan İngiltere ve dünyanın en prestijli akademik platformlarından Oxford Unionda Türk dış politikasının bölgesel ve küresel vizyon, hedef ve önceliklerine değinen bir konuşma yapacağı belirtildi.

Başbakan Erdoğan, 23 Ekim Salı günü ise Türkiye Yatırım Destek Ajansı tarafından düzenlenecek olan öğle yemeğinde İngiliz iş yatırım ve yatırım dünyasının önde gelen temsilcilerine hitapta bulunacak.

(DUY-ÖK-Y)


Kaynak: İHA

24.02.2020 18:29:17