Başbakan Erdoğan Yarın İngiltere'ye Gidecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yarın Çalışma Ziyaretinde Bulunmak Üzere İngiltere'ye Gidecek.

21.10.2007 10:09 | Son Güncelleme: 21.10.2007 10:09Başbakan Erdoğan Yarın İngiltere'ye Gidecek
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarın çalışma ziyaretinde bulunmak üzere İngiltere'ye gidecek.

Başbakan Erdoğan, İngiltere Başbakanı Gordon Brown'ın daveti üzerine 22-23 Ekim 2007 tarihlerinde çalışma ziyaretinde bulunacak.

Erdoğan'ın, İngiltere Başbakanı Brown ile gerçekleştireceği bu ilk görüşmede, ikili ilişkiler ve başta Türkiye-AB ilişkileri, Kıbrıs ve terörizmle mücadele olmak üzere ortak ilgi alanına giren uluslararası konuların ele alınmasının, görüşmenin sonunda "Türkiye-İngiltere Stratejik Ortaklık Belgesi" imzalanmasının öngörüldüğü ifade edildi.

İngiltere parlamentosu ziyaretinde Lordlar ve Avam Kamarası başkanlarının yanısıra Türkiye ve KKTC Dostluk gruplarının temsilcileriyle görüşecek olan Erdoğan, yarın akşam Oxford Üniversitesi çatısı altında yer alan İngiltere ve dünyanın en prestijli akademik platformlarından Oxford Union'da ''Türk dış politikasının bölgesel ve küresel vizyon, hedef ve önceliklerine'' değinen bir konuşma yapacak.

Türkiye Yatırım ve Destek Ajansı tarafından 23 Ekim Salı günü düzenlenecek öğle yemeğine de katılacak olan Başbakan Erdoğan, İngiliz iş ve yatırım dünyasının önde gelen temsilcilerine hitap edecek.


Kaynak: AA

22.02.2020 19:59:43