Başbakan Yardımcısı Akdoğan: Yeni Türkiye'de Paralelci Anlayışa, Kck'ya Yer Yok

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ak Parti Ankara Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

21.04.2015 18:21 Başbakan Yardımcısı Akdoğan: Yeni Türkiye'de Paralelci Anlayışa, Kck'ya Yer Yok
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ak Parti Ankara Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Ankara Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Akdoğan, eski Türkiye'ye dönüş olmadığını ifade ederek "Diğerleri de seçimi önemsiyor. Vesayet odakları, derin devlet yapılanmaları, paralel devlet yapılanmaları, KCK yapılanmaları, mafyatik yapılanmalar. Onlar da diyorlar ki Ak Parti bu seçimden yine başarıyla çıkarsa yeni Türkiye'de bize yer yok diyorlar. Evet, yeni Türkiye'de darbeci anlayışa yer yok. Paralelci anlayışa yer yok. Mafyatik anlayışa yer yok. KCK'ya yer yok" diye konuştu. Ak Parti Ankara Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı'nda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Gökçek ise "Kılıçdaroğlu'nun nasıl attığını hem de böyle belgelerle göstermezsem ben bu belediye başkanlığını bırakırım. Bu adamın her şeyi palavra" dedi.

"DARBECİ ANLAYIŞA, MAFYATİK ANLAYIŞA, KCK'YA YER YOK"

Yeni Türkiye vurgusu yaptığı konuşmasında Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Ak Parti güçlü bir şekilde varsa yeni Anayasa olabilir. Ak Parti güçlü bir şekilde varsa çözüm süreci başarıya ulaşabilir. Ak Parti güçlü bir şekilde seçimden çıkarsa güven ve istikrar devam edebilir. Artık eski Türkiye'ye dönüş yok. Diğerleri de seçimi önemsiyor. Kimler onlar? Vesayet odakları, derin devlet yapılanmaları, paralel devlet yapılanmaları, KCK yapılanmaları, mafyatik yapılanmalar. Onlar da diyorlar ki Ak Parti bu seçimden yine başarıyla çıkarsa yeni Türkiye'de bize yer yok diyorlar. Evet, yeni Türkiye'de darbeci anlayışa yer yok. Paralelci anlayışa yer yok. Mafyatik anlayışa yer yok. KCK'ya yer yok" ifadelerini kullandı.

"BUNLARIN Kİ TÜRKİYE'Yİ İMF'YE KÖLE YAPMA BEYANNAMESİ"

Ak Parti'nin açıkladığı Toplumsal Sözleşme davetine muhalefetin destek vermediğine değinen Akdoğan, "Bunların hepsi bir araya geldi. Gezi'de, 17 Aralık'ta, yerel seçimde, cumhurbaşkanlığı sürecinde. Ama başarılı olamadılar. Çünkü millet bizim yanımızda. Sizin tek bir oyunuz, oyunu bozuyor. Ak Parti ilk defa bir toplumsal sözleşme ortaya koydu. Bu bir çağrıdır, bir davettir. Gelin yeni Türkiye'yi birlikte inşa edelim, davetidir. Ama çıt çıkmıyor. Sadece boş konuşuyorlar. Palavra atıyorlar. Kaf Dağı'nın ardındaki vaat ediyorlar. Bunların ki Türkiye'yi İMF'ye köle yapma beyannamesi. Eski Türkiye'ye geri götürmeye çalışıyorlar. Millet bunlara inanmaz" şeklinde konuştu.

"ÜST AKIL YENİ BAŞBAKANINI HAZIRLADI, EKMELEDDİN İHSANOĞLU'NU GÖTÜRDÜ"

Konuşmasında MHP'den Ekmeleddin İhsanoğlu'nun milletvekili adayı gösterilmesini eleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Ak Parti'mizin kaderi, hangi seçim olursa olsun yedi düvel her zaman bize karşı birleşir. Şimdi üst akıl talimat verdi. Üst aklın oyuncuları hemen devreye girdi. Bir tarafta paraleller, bir tarafta CHP, bir tarafta MHP, öbür tarafta HDP seferber oldular. Tek gayeleri Ak Parti'yi iktidardan indirmek. Tek gayeleri cumhurbaşkanımıza sıkıntı meydana getirmek. Bunun için üst akıl kendisine göre yeni başbakanını bile hazırladı. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu götürdü. Milliyetçi Hareket Partisi'ne yapıştırdı. Dediler ki seçimden sonra biz böyle koalisyon kuracağız. Havanızı alacaksınız. 12 seneden beri aldığınız gibi" diye konuştu.

"BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BIRAKIRIM"

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun seçim vaatlerini eleştiren Gökçek, "Kılıçdaroğlu ortaya çıktı. İki dönemdir kendisi seçimlere giriyor, başbakan adayı olarak. Bu seçimde de aynı şekilde ortaya çıktı ama bir başka Kılıçdaroğlu var. Evelden ağzından laiklik düşmezdi. Şimdi lafı değiştirdi. Ekonomiden bahsetmeye başladı. Üst akıl Amerika'dan bunlara danışman gönderdi. Dediler ki zamanında bir Genç parti vardı. Attı, attı millete. Yüzde 7 oy aldı. Sen de bol bol at. Atabildiğin kadar at. Bir mi inandırırsın, iki mi, üç mü? Bu cuma gecesi Beyaz Tv'ye çıkıyorum. Kılıçdaroğlu'nun nasıl attığını hem de böyle belgelerle göstermezsem ben bu belediye başkanlığını bırakırım. Bu adamın her şeyi palavra" ifadelerini kullandı.

"MHP'Yİ CHP VE HDP İLE KOALİSYONA HAZIRLIYORLAR"

Muhalefet partilerine koalisyon eleştirisinde bulunan Gökçek, "HDP'ye gelince bir yığın katili savunan bir siyasal parti, kuzu postuna büründü. Her tarafta barış, barış, barış diyor. Onların da gerçek yüzlerini ortaya koyacağız. MHP'ye gelince bütün varlığını, her şeyini HDP ve PKK düşmanlığına bağlayan bu siyasal partiyi şimdi kalkıp getirip CHP ve HDP ile koalisyona hazırlıyorlar. MHP sözlerinde samimiyse daha şimdiden şunu açıklamalı. Demeli ki arkadaş boşu boşuna HDP ile bizi kimse bir araya getiremez, çaba sarf etmesin; desin inanalım. Ama göreceksiniz demeyecek. Sandığa onlar da gömülecek. Ak Parti'miz bu seçimlerden Anayasa'yı değiştirecek çoğunlukla çıkacak ve bir sefer daha yedi düvel rezil olacak" dedi. - Ankara

Yalçın Akdoğan, Melih Gökçek, Ak Parti, Türkiye, Politika, Güncel

Kaynak: DHA