16.11.2015 14:24

Basın Konseyi'nden Leyla Umar'ın Ailesine Başsağlığı Mesajı

Basın Konseyi

Basın Konseyi'nin duayen gazeteci Leyla Umar'ın ölümü üzerine yayınladığı baş sağlığı mesajında şu ifadelere yer verildi: "Fidel Castro, İdi Amin, Nelson Mandela, Carlos Menem, Yaser Arafat gibi dünya liderleriyle ve ünlü kişilerle yaptığı röportajlarıyla tanınan,Türk basınının en renkli kalemlerinden, gazeteci Leyla Umar'ı kaybettik. Uzun yıllar Milliyet Gazetesi'nde yazan ve iki kadın gazeteciden biri olan Umar, bir süredir Kadıköy'deki özel bir bakımevinde tedavi oluyordu.

Basın Konseyi'nin duayen gazeteci Leyla Umar'ın ölümü üzerine yayınladığı baş sağlığı mesajında şu ifadelere yer verildi:

" Fidel Castro , İdi Amin , Nelson Mandela , Carlos Menem, Yaser Arafat gibi dünya liderleriyle ve ünlü kişilerle yaptığı röportajlarıyla tanınan,Türk basınının en renkli kalemlerinden, gazeteci Leyla Umar'ı kaybettik.

Uzun yıllar Milliyet Gazetesi 'nde yazan ve iki kadın gazeteciden biri olan Umar, bir süredir Kadıköy 'deki özel bir bakımevinde tedavi oluyordu. Umar'ın cenazesi, 18 Kasım 2015 Çarşamba günü Teşvikiye Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından, Zincirlikuyu mezarlığındaki aile kabristanında toprağa verilecek.

Leyla Umar'a Allah'tan rahmet, başta Ailesi'ne, sevenlerine, dostlarına ve basın camiasına sabırlar diliyoruz. Işıklar içinde uyusun …" - İstanbul
Kaynak: DHA
Yaser Arafat , Nelson Mandela , İdi Amin , Fidel Castro , Politika , Güncel