Başkan Özdemir'den Kandil Mesajı

Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, yayımladığı Kandil Gecesi mesajında, "Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu paylaşmak için, mübarek günler vardır beraberce kutlamak için" dedi.

14.08.2012 12:56 | Son Güncelleme: 14.08.2012 12:56Başkan Özdemir'den Kandil Mesajı
Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, yayımladığı Kandil Gecesi mesajında, "Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu paylaşmak için, mübarek günler vardır beraberce kutlamak için" dedi.

Başkan Özdemir mesajında, "Kuran'ın nazil olduğu bin aydan daha hayırlı bu gecenin size efradı ailenize ve bütün İslam alemine hayır bereket ve huzur getirmesini diliyor ve dua ediyorum. Oruçlu için iki sevinç vardır. Biri, orucu açtığı zamanki sevincidir; diğeri de Rabbi'ne kavuştuğu zamanki sevincidir. Oruçlunun ağzından çıkan koku, Allah indinde misk kokusundan daha hoştur. Oruçlu olan kimse, bir kimsenin aleyhinde bulunmadıkça veyahut eza ve cefa yapmadıkça, ta orucunu bozuncaya kadar ibadettedir" dedi.

"Kim erdemine inanarak ve sevabını umarak Kadir Gecesi'ni ihya ederse Allah onun bütün geçmiş günahlarını bağışlar" diyen Özdemir, "Hadis. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin. Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların kabul olsun bu gece. Kadir Gecen mübarek olsun. Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin. Bu gece bundan sonra peş peşe gelecek bir dizi kandillerin; Miraç ve Beraat kandillerinin, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının ve Kadir Gecesi'nin de habercisidir. Bu sebepledir ki Regaip Kandili'nde manevi gücümüz artacak, kalplerimiz huzur bulacaktır. Hayırlı kandiller. Bu gece Kadir Gecesi. Edilen dualar kabul, yapılan tövbeler kabul olurmuş. Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun. Bugün Peygamber Efendimizin doğduğu gündür" diye konuştu.

"Peygamber Efendimiz yılında rebiül evvel ayının gecesi doğmuştur" diyerek sözlerini sürdüren Özdemir şöyle devam ett:

"Her yıl bu günde Müslümanlar peygamberimizin dünyaya gelişini dualarla anarlar. Bu gece eller semaya kalkar, yürekler Yaradana onun için açılır. Kandiliniz mübarek olsun. Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesi'nde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın. Kadir Gecesi dileklerimizi, isteklerimizi Allah'a arz etmek için de değerli bir fırsattır. Kadir Gecesi, Allah'ın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her müminin armağanlara gark ettiği bir gecedir. Hepimize hayırlı olsun. Kur'an'da Kadir Gecesi için Leyletü'l kadri hayrun min elfi şehrin Kadir Gecesi bin aydan hayırlı bir gecedir diye buyuruluyor. Bu nedenle bu geceyi ihya edelim. Kadir geceniz hayırlı olsun. O gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler, her çeşit barış, huzur, saadet ve güven taşırlar, ta şafak sökünceye dek. Bu mübarek Kadir Gecesi'nde Allah dualarınızı kabul etsin." - GAZİANTEP

Mehmet Özdemir, Kadir Gecesi, Kandil Dağı, Araban, Yerel

Kaynak: İHA

26.01.2020 15:41:12