Başkan Yağcı, 'Ak Partili İl Belediye Başkanları' Toplantısını Değerlendirdi

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Amasya’da gerçekleştirilen ’’AK Partili İl Belediye Başkanları’’ toplantısıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

20.10.2014 18:45 | Son Güncelleme: 20.10.2014 18:45Başkan Yağcı, 'Ak Partili İl Belediye Başkanları' Toplantısını Değerlendirdi
Belediye Başkanı Selim Yağcı, 'da gerçekleştirilen "AK Partili İl Belediye Başkanları" toplantısıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Yağcı, AK Partili 30 il belediye başkanının bulunduğu İstişare Toplantısı'nın, Saraydüzü Kışla Binası'nda 17-19 Ekim tarihlerinde gerçekleştiğini belirtti. Toplantıya, Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Amasya Milletvekilleri Naci Bostancı ve Avni Erdemir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül ve Ak Partili İl Belediye Başkanları katıldığını anlatan Yağcı, idari, mali, teknik, personel, katılım, şeffaflık, etkinlik ve verimlilik, performans, belediyenin görev ve sorumlulukları, yetki ve imtiyazları, merkezi yönetimden devralınması gereken görev ve yetkilerin ele alındığını söyledi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, toplantı hakkında yaptığı kısa değerlendirmede, Türkiye ve belediyeler için güzel neticelerin alındığı bir toplantının gerçekleştirildiğini belirterek, "Toplantıda, Bilecik için de güzel sonuçlar alındı. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu olmak üzere bakanlarımız, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız ile görüş alışverişinin yanı sıra mesleğimiz ve şehrimiz için tecrübe aktarımında bulunduk. Amasya'da gerçekleştirdiğimiz gezi ile şehrimizin imar ve ihyası noktasındaki çalışmaları değerlendirme fırsatı bulduk" dedi. - BİLECİK

Ahmet Davutoğlu, Selim Yağcı, Bilecik, Amasya, Yerel

Kaynak: İHA

18.11.2019 12:47:23