Haber, Son Dakika, Haberler

Başkent'te Marketçi Cinayetleri Davası

Ankara'da Marketçi Cinayetleri Davası ile İlgi Olarak Mamak'taki Market Sahibi Bülent Öztürk'ün Öldürüldüğü Davanın Görülmesine Başlandı.

01.02.2007 16:04 | Son Güncelleme: 01.02.2007 16:04
Başkent'te Marketçi Cinayetleri Davası
Ankara'da marketçi cinayetleri davası ile ilgi olarak Mamak'taki Market sahibi Bülent Öztürk'ün öldürüldüğü davanın görülmesine başlandı.

Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuklu bulunan sanıklar G.Ö., M.İ., F.U., sanık avukatları ve öldürülen market sahibinin ailesi katıldı. Kimlik tespitinin ardından sanıkların savunmalarına geçildi. Sanık G.Ö., emniyette işkence gördüğünü ileri sürerek, polisteki ve savcılıktaki ifadesini kabul etmediğini belirtti. Küçükesat'taki market sahibi Muhitten Esen'in öldürülmesi olayından tutuklu bulunan F.K. ile diğer sanık F.U.'nun aracını emanet alarak hırsızlık yapmak amacıyla Öztürk'ün marketine gittiklerini söyleyen G.Ö., diğer sanıklar F.U. ve M.İ'nin yanlarında

olmadıklarını ifade etti. F.K.'nin market sahibini dışarı çıkardıktan sonra kendisinin hırsızlık yapmayı planladığını anlatan G.Ö., market sahibinin dışarı çıkmaması üzerine F.K'nin Öztürk'ü silahla 3-4 el ateş ederek öldürdüğünü söyledi. Mahkeme Başkanı Mehmet Berber, sanık G.Ö'ye savcılık ve nöbetçi mahkemede verdiği ifadeler arasındaki çelişkiyi sordu. Bunun üzerine G.Ö., ilk ifade verdiğinde uyuşturucu kullandığını, F.K'yı kollamak için suçu üstlendiğini savundu. Sanık F.U. ise savunmasında işportacılık yapmak için kullandığı aracı G.Ö'ye verdiğini, aracını bir gün sonra aldığını söyledi. Savcılıkta ve çıkarıldığı nöbetçi mahkemede polis baskısı nedeniyle suçlamaları kabul ettiğini savunan F.U, Cumhuriyet Savcısı'nın sorusu üzerine olaylarda kullanılan aracı ehliyeti olmadığı için amcasının oğlunun adına kiraladıklarını ve bu araçla hırsızlık yada başka bir suç işlemediği söyledi. Sanık M.İ. ise savunmasında bir arkadaşının işyerinde olduğunu ve cinayetlerden haberini olmadığını kaydetti. Tanık olarak dinlenen Ali Akbaş ise savcılıkta verdiği ifadesini değiştirerek, M.İ'nin cinayetlerin işlendiği saatlerde yanında olduğu söyledi. Duruşmada Öztürk ailesi ise sanıklardan davacı olduklarını ve cezalandırılmalarını istedi. Mahkeme Başkanı Berber, dava dosyasının Küçükesat'taki dava dosyası ile birleştirilmesine, tutuklu sanıkların tutukluk halinin devamın karar verildiğini bildirerek duruşmayı erteledi. İddianamede sanıklar hakkında 'kasten adam öldürme' ve delilleri ortadan kaldırma' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

(EDA-ÖK-ÖK-Y)

Kaynak: İHA

Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Başkent'te Marketçi Cinayetleri Davası - Haberler