Haber, Son Dakika, Haberler

Başkentte sağlık çalışanlarına 50 liralık akaryakıt desteği

Ankara'da bulunan bir akaryakıt istasyonu, koronavirüsle mücadelede yoğun mesai harcayan sağlık çalışanları için kampanya başlattı. Her perşembe günü 100 araçla sınırlandırılan kampanya dahilinde sağlık çalışanlarına 50 liralık akaryakıt desteği verilecek.

26.03.2020 13:51 | Son Güncelleme: 27.03.2020 12:16

Başkentte bir akaryakıt istasyonu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı özveriyle çalışan sağlık çalışanları için 50 liralık akaryakıt kampanyası başlattı.

Keçiören ilçesi Etlik semti Yozgat Bulvarı'nda bulunan bir akaryakıt istasyonunun sağlık çalışanları için başlattığı kampanya, bir ay boyunca her perşembe günlük 100 araçla sınırlandırıldı. Araç başına 50 liralık akaryakıt için geçerli olacak kampanyadan yararlanmak isteyen sağlık çalışanlarının personel kimliğini göstermeleri yeterli olacak.

Akaryakıt istasyonu sahibi Şeyhmuz Sabahoğlu, kampanya fikrinin, sağlık çalışanlarına destek amacıyla yapılan üç günlük alkış etkinliği sırasında ortaya çıktığını ve kampanyanın ticari bir amacının olmadığını ifade etti.

Başkentte sağlık çalışanlarına 50 liralık akaryakıt desteği

"MOTİVASYONLARINI ARTIRIP 'YANINIZDAYIZ' MESAJI VERİYORUZ"

Sabahoğlu, sağlık çalışanlarına destek olunması konusunda farkındalık yaratmayı hedeflediklerini dile getirerek, "Şu an için elimizden gelen buydu ve bunu yaptık. Belki çok bir şey değil ama hiçbir şeyin yanında büyük bir şey olarak görüyoruz. Belki onların çalışma koşullarını iyileştiremiyoruz ama en azından motivasyonlarını artırıp 'Yanınızdayız' mesajı veriyoruz." diye konuştu.

Başkentte sağlık çalışanlarına 50 liralık akaryakıt desteği

"GÜZEL DÜŞÜNÜLMÜŞ, TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Kampanyadan yararlanmak üzere akaryakıt istasyonuna gelen Hacettepe Üniversitesinde görevli sağlık çalışanı Seyhan Koca, iyi niyetle yapılan kampanyayı hayata geçiren iş yeri yetkililerine teşekkür etti. Koca, "Acilen yakıta ihtiyacı olan sağlık çalışanı, hemen buradan ücretsiz yakıt alıp görevine gidebilecek. Güzel düşünülmüş, teşekkür ediyorum" dedi.

Meslektaşlarının Kovid-19 ile mücadelede emeklerinin çok büyük olduğuna işaret eden Koca, salgının en kısa sürede atlatılmasını temenni etti.

Başkentte sağlık çalışanlarına 50 liralık akaryakıt desteği

Kaynak: AA

İlgili Haberler

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Ekonomi ››Başkentte sağlık çalışanlarına 50 liralık akaryakıt desteği - Ekonomi