Basketbolcu Yıldızlar; Kitap Hediye Gününü Kutluyor

Spor Toto Basketbol Ligi (BSL), Herkese Kitap Vakfı’nın hayata geçirdiği 17 Nisan Kitap Hediye Günü kampanyasını basketbolla taçlandırmaya hazırlanıyor.

11.04.2016 15:20 | Son Güncelleme: 11.04.2016 15:20Basketbolcu Yıldızlar; Kitap Hediye Gününü Kutluyor
Toto Basketbol Ligi (BSL), Herkese Kitap Vakfı’nın hayata geçirdiği 17 Nisan Kitap Hediye Günü kampanyasını basketbolla taçlandırmaya hazırlanıyor.

Bu sene ilk defa kutlanacak olan 'Kitap Hediye Günü' kapsamında 16 yıldız oyuncu, Can Yayınları desteğiyle Türk Basketbolu efsanesi Yalçın Granit’in hayat hikayesini anlatan 'Adanmak' kitabını üzerinden seçtiği birine hediye edecek.

BSL Direktörlüğü, ligdeki 16 kulübe bu kitabın temin edilmesini sağladı. Kampanyaya göre ilk kitap takımdan bir oyuncuya, ikincisi ise oyuncunun seçtiği birine hediye edilecek ve bu an oyuncunun Instagram hesabından paylaşılacak.

BSL Direktörü Samer Şenbayrak, yaptığı açıklamada, "Camiamız için kitap hediye günü etkinliğinin zamanlamasını çok uygun olarak değerlendiriyorum, zira geçtiğimiz ay hepimizin saygı duyduğu Yalçın Granit’in hayat hikayesini anlatan 'Adanmak' kitabı Can Yayınları tarafından yayınlandı. Tabii ki sevgili Granit’in hayatının ötesinde bu kitap Türk basketbolu tarihini de anlatıyor. Bu hikayeyi oyuncularımız, gençlerimiz ve taraftarlarımızla paylaşmak arzusundayız." şeklinde konuştu.

Hafta boyunca BSL’nin yıldız oyuncuları, @basketsuperligi ve @kitapvakfi mention ederek #bendensana #17Nisan #kitaphediyegunu ve #Adanmak etiketleriyle Instagram üzerinden hediye etme anı videolarını paylaşacak.

Herkese Kitap Vakfı Başkanı Bülent Şenver, “Spor Toto Basketbol Ligi gibi güçlü ve saygıdeğer bir kuruluşun kampanyamıza gösterdiği ilgi bizi çok sevindirdi ve motive etti. BSL’ye ve kampanyayı sahiplenen sporcularımıza çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Granit’in oğlu Ali Granit’in yazdığı 'Adanmak' 1932 yılında İstanbul’da dünyaya gelen spor adamının BSL, Olimpiyatlar ve FIBA Avrupa Şampiyonları’nda mücadele etmesinin yanı sıra basketbolu bıraktıktan sonra antrenör, yönetici ve yazar olarak Türk Basketbolu’na katkı sağlamaya devam etmesini anlatıyor.

Can Yayınları, Yalçın Granit, Instagram, Spor

Kaynak: CİHAN

HABER YORUMLARI
21.02.2020 21:46:26