18 Mayıs 2018, 16:01

Batman'dan Kısa Kısa

Batman

Batman 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunca il genelinde yürütülen "Her Sınıf İki Aile" projesi kapsamında yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere ramazan kumanyası dağıtıldı.

Batman 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunca il genelinde yürütülen "Her Sınıf İki Aile" projesi kapsamında yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere ramazan kumanyası dağıtıldı.

15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öncülüğünde başlatılan ve tüm okulların aktif olarak katıldığı yardım kampanyasıyla elde edilen gelirle, ihtiyaç sahibi 3 bin 500 aileye gıda yardımı ulaştırıldı.

Okul Müdürü Mehmet Siraç Dadak, yardımlaşma duygusunun çok küçük yaşlarda öğrencilere verilmesi gerektiğinin altını çizerek, bu gibi kampanyaların eğitimin bir parçası olmasının önemine değindi.

Dadak, şöyle konuştu:

"Ramazan yardım paketini alan ailelerin gözlerindeki mutluluk minik öğrenciler için ödül olarak yetti. Yardım toplanırken bizleri duygulandıran birçok tabloyla karşılaştık. Merkez okullarımızdan Karatay İlkokulunda okul idaresi kumanya duyurusunu yaptıktan sonra evinde verilebilecek tek malzeme bir paket makarna olmasına rağmen bir annenin evde makarnasını pişirip getirmesi bütün okul idaresi ve bizleri ziyadesiyle duygulandırdı."

Gercüş'te yetişkin okur yazarlar Şanlıurfa'yı gezdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliğine katılan Gercüşte, kurslara katılan 970 kursiyerden başarılı olanlar arasından seçilen 45 kişi, Belediye Başkan Vekili Kaymakam Ünal Koç'un desteğiyle Şanlıurfa'ya gönderildi.

Gercüş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah Akgül, finali daha önce Çanakkale ve şimdi de Şanlıurfa gezisiyle yapmış olmanın Gercüş kadınları için güzel bir değişiklik ve anlamlı bir ödül olduğunu kaydetti. Şanlıurfa,Gercüş,Batman
Kaynak: AA