Bayındır Belediyesi Yaşlı Bakım Merkezi Açtı

Bayındır Yaşlı Bakım Merkezi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü Bayındır Kaymakamlığı ve Belediyesi işbirliğiyle törenle açıldı.

02.12.2013 22:39 | Son Güncelleme: 03.12.2013 00:15Bayındır Belediyesi Yaşlı Bakım Merkezi Açtı
Bayındır Yaşlı Bakım Merkezi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü, Bayındır Kaymakamlığı ve Bayındır Belediyesi işbirliğiyle Bayındır'da törenle açıldı.

Açılış töreni için Bayındır'a gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan tören öncesinde Bayındır Belediyesi'ni ziyaret etti. Bakan Yardımcısı Aşkın Asan ve beraberindekiler, Belediye Başkanı Mehmet Kertiş tarafından Yahya Kerim Onart Kültür Merkezi ve Belediye Hizmet Binası gezdirildikten sonra başkanlık makamına geçildi. Başkan Kertiş, ilçede gerçekleştirdikleri sosyal belediyecilik çalışmaları hakkında bilgi verirken, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin Bayındır'da hizmete girmesinden dolayı Aşkın Asan'a teşekkür etti. Kertiş, "Eşi askere giden ve dul kalan kadınlarımıza yardımcı olsak da yeterli değildi. Ak Parti Hükümeti'nin çıkardığı son kanunlarla maaş bağlanması sağlandı. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan da konuşmasında; "Belediye'ye ilk girdiğimde gördüğüm izlenim halkla bütünleşmiş bir belediye olduğunu gördüm. Sosyal belediyecilik alanında yapmış olduğunuz çalışmalar önemlidir. Yeni yasalarla sosyal belediyecilik daha pekişti. Gelişmiş ülkelere baktığımızda sosyal belediyecilik oldukça yaygındır. Sığınma evleri, yaşlı evleri, çocuk yuvaları olmak üzere tüm sosyal yapılar yerel yönetimler tarafından yerine getirilir. Bizde de bunlar Ak Parti'nin hükümet olmasından sonra büyük bir canlılık kazandı. Yerel yönetimlere aktarılan bütçe ve yerel yönetimlere yönelik çalışmalar arttırıldı" dedi.

Bakan Yardımcısı Aşkın Asan konuşmasına şu sözlerle devam etti: "Yaşlılarımızın, çocuklarımızın huzur bulduğu yer ailesidir. Aile koruma işlevini, fonksiyonunu kaybettiği zaman da devletin bu kişilerin yanıbaşında olması gerekiyor. Halkımızda şu korku vardı. Özellikle engelli çocuklarımızın annelerinde "ben öldüğümde çocuğum ne olacak diye." Şimdi o korku bitti. Devletimizin, hükümetimizin ve belediyelerimizin verdiği hizmetleri görünce bu korku ortadan kalkıyor. Anneler şunu görüyor, kendisinden bile daha fazla kaliteli hizmet verildiğini görüyor. Vatandaşımız devletten şunu bekliyordu. Bana bir şey olduğunda devlet yanımda olur mu diye düşünüyordu. Hükümetimiz sosyal anlamda bunu başararak, vatandaşa bu güven duygusunu vermiştir." dedi.

Daha sonra Hacı İbrahim Mahallesi Fabrika Ardı Sokak'taki Devecier İnşaat'a ait apartmanın giriş katında hizmet verecek olan Bayındır Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi açılış törenine geçildi. Narlıdere Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Zekeriya Alan, Bayındır Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin Bayındır'a hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan; "Bizim amacımız en mükemmel halde yaşlılarımıza güzel hizmetler sunmak. Tüm amacımız, yaşlılarımız mutlu olsun ve onların da evlatlarının da gözü arkada kalmasın. Hizmetlerin kaliteli olması bizim için çok önemlidir. Bu anlamda yaşlılarımız emin ellerde. İl Müdürlüğümüz ve Belediyemiz sizin için çok uğraşıyorlar. Öyle rahat edin ki sizlerin hayat tecrübelerinizi bize aktarmaya fırsatınız olsun. Çünkü sizlerin hayat tecrübelerinizi öğrenmek istiyoruz. Mutlu olun, rahat edin ki biz de yanınıza gelelim sizin tecrübelerinizden dersler çıkartarak, hayatımıza yön verelim" şeklinde konuştu.

Açılış törenine Bayındır Belediye Başkanı Mehmet Kertiş, AK Parti İlçe Başkanı Uğur Demirezen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İzmir İl Müdürü Zafer Yıldırım, Narlıdere Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Zekeriya Alan, hayırsever Sadık Susamcıoğlu ve Bayındır'lılar katıldı.

Hacı İbrahim Mahallesi Fabrika Ardı Sokak'da Devecier İnşaat firmasına ait apartmanın giriş katındaki 2 dairede hizmet verecek yaşlı bakım merkezi 4 erkek ve 4 kadın olmak üzere 8 kişi kapasiteli. Her türlü imkana sahip merkezde maddi geliri olmayan erkek ve kadınların tüm sağlık ve bakım hizmetleri devlet tarafından karşılanacak. Talep olması durumunda apartmanın diğer üst katları da yaşlı bakım merkezi olarak hizmet vermeye başlayacak. - İZMİR

Mehmet Kertiş, Aşkın Asan, Ak Parti, İzmir, Yerel

Kaynak: İHA

25.1.2020 14:54:56