Haber, Son Dakika, Haberler

Bayraklı'da Kariyer Günü Gelin, Sorun, Öğrenin!

16 Ocak günü başlayacak bu özel güne Postacılar İsmet İnönü Kültür Merkezi ev sahipliği yapacak.

13.01.2016 09:18 | Son Güncelleme: 13.01.2016 09:18
Bayraklı'da Kariyer Günü Gelin, Sorun, Öğrenin!

Bayraklı Belediyesi kentin farklı üniversitelerinin destek verdiği kariyer günü düzenliyor.

Kariyer gününe Katip Çelebi, Gediz , İzmir Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi ile Ottoman&Ottoman Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık destek verecek. Postacılar Mahallesi'ndeki İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde düzenlenecek kariyer gününde doktorluk, diş hekimliği, hemşirelik, avukatlık, psikolog, sosyolog, iktisat, işletme, ekonomist, elektrik-elektronik mühendisliği, makine mühendisi, inşaat mühendisi, tercüman, mimar, peyzaj mimarı ve bilgisayar programcılığı üzerine tanıtım yapılacak.

Bu mesleklerde eğitim görmüş isimler, gençlere tecrübelerini anlatacak. Gençlerin sorularını yanıtlayacak. Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (BAYGEM) öğrencileri de bu kariyer gününün misafiri olacak.

TECRÜBELERİNİ AKTARACAKLAR

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, kariyer gününün önemine dikkat çekerek, "Gençlerimiz özellikle üniversitelerde seçecekleri bölümlerle ilgili bilgi sahibi olması gerekiyor. Örneğin makine mühendisi ne yapar, iş olanakları nelerdir, bu bölümle ilgili üniversitelerde ne gibi dersler vardır gibi sorulara gençlerimiz yanıt bulabilecek. Üniversitelerden gelecek arkadaşlarımız kendi alanlarıyla ilgili gençlerimizi bilgilendirecek. Tecrübelerini aktaracak. Tüm gençlerimizi düzenleyeceğimiz kariyer gününe bekliyoruz" dedi.

Kaynak: Bültenler

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Bayraklı'da Kariyer Günü Gelin, Sorun, Öğrenin! - Haberler