Bayraklı'da Semt Polikliniği Açıldı

Vali Toprak: "13 polikliniğin hizmet vereceği semt polikliniğinde vatandaşlara kaliteli bir ortamda sağlık hizmeti sunulacak"

28.06.2013 12:57Bayraklı'da Semt Polikliniği Açıldı
Vali Mustafa Toprak, Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Bayraklı Semt Polikliniği'nde 13 poliklinik ile vatandaşlara sağlık hizmeti sunulacağını söyledi.

Toprak, Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Bayraklı Semt Polikliniği açılış töreninde yaptığı konuşmada, sağlık hizmeti sunumunda kalitenin artırılmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Bayraklı Semt Polikliniği'nin sağlık alanında önemli hizmetler sunacağını ifade eden Toprak, "13 polikliniğin hizmet vereceği semt polikliniğinde vatandaşlara kaliteli bir ortamda sağlık hizmeti sunulacak" dedi.

Sağlık hizmeti sunumunun, fiziksel mekanın kalitesiyle taçlandığına işaret eden Toprak, şöyle konuştu:

"Bayraklı'da 2 bin yataklı İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nün yapılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Kampüs bünyesinde, genel hastane, kardiyovasküler cerrahi hastanesi, onkoloji hastanesi, kadın doğum çocuk hastalıkları hastanesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, psikiyatri hastanesi ve adli psikiyatri hastanesi hizmet verecek. Sağlık konusunda çok önemli bir yatırım olacak. Neredeyse tüm hastanelerde çalışmalar var. Hastanelerin kapasiteleri geliştiriliyor, ek binalar yapılıyor. Birlik ve beraberliğimiz bozulmadığı sürece, gelişime katkıda bulunarak kendimizi işimize verdiğimizde herşeyin daha da güzel olacağına inanıyorum."

Konuşmaların ardından, Vali Toprak, İzmir Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Nuri Dilek, Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Yöneticisi Osman Yaşar Öz, Bayraklı Semt Polikliniği'nin açılışını gerçekleştirdi.

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Bayraklı Semt Polikliniği bünyesinde, 13 poliklinik, fizik tedavi ünitesi, diş polikliniği, laboratuvar, röntgen ve ultrason, acil gözlem odası ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hizmet verecek. - İzmir

Mustafa Toprak, Salih İşgören, Bayraklı, İzmir, Yerel

Kaynak: AA

14.10.2019 23:33:33