Bayrampaşa halinde tepki çeken görüntüler: Domatesleri kasa kasa çöpe attılar

İstanbul Bayrampaşa'daki halde, iddiaya göre pazarcılar istenen fiyata satamadıkları domatesleri kasa kasa çöpe döktü. Sosyal medyada paylaşılan görüntülere tepki yağdı.

14.08.2019 12:45
Bayrampaşa halinde tepki çeken görüntüler: Domatesleri kasa kasa çöpe attılar

Bayrampaşa halinde çekilen görüntüler tepki topladı. Sosyal medyada yayılan iddiaya göre pazarcılar, tarladan alınmış nakliyesi ödenmiş ama istenen fiyata satılamayan domatesi çöpe döktü.

"ÜRETİCİYE VE HALKA İHANET EDİYORSUNUZ"

Tayfun Kaya isimli kullanıcının paylaştığı görüntülere sosyal medyadan tepki yağdı. Birçok kullanıcı, fiyatları yükseltmek için domateslerin çöpe atıldığını söyleyerek "Üreticiye ve halka ihanet ediyorsunuz." yorumunda bulundu.

İşte Tayfun Kaya'nın yaptığı paylaşım;

"BUNLAR ÇÜRÜK DOMATESLER, ÜCRETSİZ DAĞITILMAZ"

Öte yandan bir kullanıcı, "Bunlar kalan çürük, ezik çatlak değersiz domatesler... Ne hayır yapmaya gelir ne ücretsiz dağıtmaya. Ne salça yapmaya... Pazara getirilirken kırılmış, çatlamış yumurta gibidirler. Beklersin aksama kadar satılsın diye... Sonra atılır. Her halde, her gün vardır böyle durumlar." şeklinde yorum yaptı.

Türkiye'de üretilen 50 milyon ton meyve ve sebzenin yüzde 25-40'ı üretim, dağıtım ve tüketim zincirinde kaybediliyor.

Bayrampaşa halinde tepki çeken görüntüler: Domatesleri kasa kasa çöpe attılar

3. Sayfa, Ekonomi, Güncel

YORUMLAR (133)
OSMAN İSİK: fakir mahallede dagitin.
ABDURREZZAK: Bedava ver demiyoruz. Halka ucuza sat. Dökmek sana bir yarar getirmez.
MÜFTÜ DEDE: Bu hâinliğin hesabı Mahşer Günü sorulur.
ADINIZI YAZIN: dokucek tabı adam kılosu 3 tl masrafı olan sadece tek fıdenın meyvesının 50 kurusa satılısrsa adamın halı ne olur
ADINIZI YAZIN: bu konular her zaman oluyor kimse sesini cıkartmıyor bunu yapan ben bunu yaparsam bunun cezası ağır demesi gerekmezmi ekmektede var domateste var biberde var suyu fazla harcayan da var bunları coğaltabiliriz ama önlemi yok kardeşim burası türkiye
CEYHANLI: Hali dogululara kaptırmayacaktınız
VSH: Iste en dogru tespit bu cunku cok iyi organize olurlar ve kimse oyun bozmaz onlarda itaat esastir
KEMAL: Bunu yapanların ne vicdanı nede yatacak yeri var. Yazıklar olsun.
....: çöpe dökünce zarar yüzde 100 ulan 5 liraysa sen 2 liraya satabiliyosan hem milleti sevindir hem de zararın yüzde yüz olmasın ibiş
ADSIZ: TEPKİ CANIM TEPKİ. . EŞŞEK OLURSAN YÜK VURAN ÇOK OLUR HESABI. . NASIL SESİNİ DUYURACAK. . . PAHALI OLUNCA SESİ HERKES DUYUYOR AMA UCUZ OLUNCA KİMSE İLGİLENMİYOR. . . .
Tüm 133 yorumu okumak için tıklayın