BBP'li Çayır: Dilipak'tan, Elindeki Bilgi ve Belgeleri Açıklamasını Bekliyoruz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak'tan 'Muhsin Yazıcıoğlu 2 rekat namaz kıldıktan sonra infaz edildi' sözlerinden ötürü açıklama beklediklerini söyledi.Çayır, parti...

10.11.2013 17:36 | Son Güncelleme: 10.11.2013 17:36BBP'li Çayır: Dilipak'tan, Elindeki Bilgi ve Belgeleri Açıklamasını Bekliyoruz
Büyük Birlik Partisi (BBP) Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak'tan 'Muhsin Yazıcıoğlu 2 rekat namaz kıldıktan sonra infaz edildi' sözlerinden ötürü açıklama beklediklerini söyledi.

Çayır, parti binasında, partililerle düzenlediği basın toplantısında, Dilipak'ın bir televizyon kanalında, merhum liderleri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybetmesiyle ilgili sözlerle ilgili, elinde ne gibi bir bilgi varsa kamuoyu ile paylaşmaya davet ettiklerini kaydetti. Çayır, merhum liderleri Yazıcıoğlu vefat edeli 5 yıl olmasına karşı helikopter kazasının aydınlatılmasına yönelik ciddi anlamda yol alınamamasının, kamuoyunda yaygın olan suikast yapıldığı iddialarını her geçen gün güçlendirdiğini söyledi.

Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının vefatına yönelik cesurca adımlar atılmamasının, 10 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti iktidarının ayıbı olduğunu söyleyen Çayır, bunun kaza ya da bilinçli bir şekilde yapılmış suikast ise aydınlatılmasının bu hükümetin boynunun borcu olduğunu ifade etti. Çayır, "Artık merhum liderimizin hayatını kaybetme nedeniyle ilgili sis perdesinin aydınlatılmasının vakti geldi. Birilerinin konuşması değil, olayla ilgili tüm delillerin sunulmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım konuştu. Fakat bir arpa boyu yol alınmadı. Şimdi de Abdurrahman Dilipak konuşuyor. Sayın Dilipak'ın elinde belge ve bilgi varsa savcıya teslim etmesini istiyoruz. Bilgi ve belge yoksa laf olsun diye konuşmasını istemiyoruz. Liderimizi, 29 Mart mahalli seçimler öncesi kaybetmiştik. Yine önümüzde 4 ay 20 gün sonra yeni bir mahalli seçim var. 5 koca yılda bir parti lideri ve 5 arkadaşı şaibeli helikopter kazasıyla hayatlarını kaybediyor ve bu kaza aydınlatılamıyor. Böyle bir hukuk devleti olabilir mi? Elbette olamaz." ifadesini kullandı.

Abdurrahman Dilipak, katıldığı bir televizyon programında "Muhsin Yazıcıoğlu, helikopter kazasından sağ kurtuldu, 'İki rekat namaz kıldıktan sonra infaz edildi." demişti.

Büyük Birlik Partisi, Abdurrahman Dilipak, Muhsin Yazıcıoğlu, Mehmet Çayır, Politika, Güncel

Kaynak: CİHAN

18.02.2020 07:04:52