Bekçilik yazılı sınavı yerleri ve tarihi: 2019/2. Dönem bekçilik sınav giriş belgesi sorgula!

Polis Akademisi tarafından yapılan açıklama ile 2019/2. dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavı tarihi belli oldu. Aynı zamanda sınava girmeye hak kazanan adayların bekçilik sınav giriş belgesi yayınlandı. Peki, bekçilik yazılı sınavı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Sınav giriş belgesi nasıl alınır?

20.08.2019 09:46Bekçilik yazılı sınavı yerleri ve tarihi: 2019/2. Dönem bekçilik sınav giriş belgesi sorgula!

Polis Akademisi, 2019/2. dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavı tarihini açıkladı. Binlerce aday tarafından merakla beklenilen tarih ile birlikte bekçilik sınavı giriş belgesi yayınlandı. Böylece adayların yazılı sınava girecekleri yer de açıklanmış oldu. Peki, bekçilik yazılı sınavı ne zaman, saat kaçta yapılacak? Bekçilik sınavı giriş belgesi nasıl alınır?

BEKÇİLİK YAZILI SINAVI NE ZAMAN?

2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında 15-29 Nisan 2019 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylara 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü saat 14.00'da "2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı" yapılacak.

BEKÇİLİK SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Adaylar, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak açılan sayfadan e-devlet giriş yapmaları halinde bekçilik sınav giriş belgesini alabilirler.

Bekçilik Sınavı Giriş Belgesi

SINAVA GİRERKEN GEREKLİ BELGELER

Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklar. Ayrıca adaylar sınava şeffaf şişe içinde su getirebilecekler.

Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücü belgesi) ile girecekler. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak.


Polis Akademisi, Gündem, Eğitim, Güncel

YORUMLAR
17.10.2019 16:57:28