Belediye Başkanı İrem Sara Koca'dan Kamelya Talimatı

Adana Kozan ilçesinde 23 Nisan Belediye Başkanı İrem Sara Koca, koltuğa oturur oturmaz TOKİ Şehit Suat Ocak İlkokulu bahçesine kamelya yapılması talimatı verdi.

Belediye Başkanı İrem Sara Koca'dan Kamelya Talimatı
22.04.2014 12:48 | Son Güncelleme: 22.04.2014 12:48
Adana Kozan ilçesinde 23 Nisan Belediye Başkanı İrem Sara Koca, koltuğa oturur oturmaz TOKİ Şehit Suat Ocak İlkokulu bahçesine kamelya yapılması talimatı verdi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Kozan TOKİ Şehit Suat Ocak İlkokulu öğrencileri Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ü makamında ziyaret etti. Okul Müdürü Zekai Kaya ve öğretmen Harun Dönmez ile birlikte gelen öğrencileri Başkan Musa Öztürk karşıladı.
Belediye Başkanı Musa Öztürk, koltuğunu bir süreliğine 3. sınıf öğrencisi İrem Sara Koca’ya bıraktı. Minik başkanın ilk icraatı TOKİ Şehit Suat Ocak İlkokulu bahçesine kamelya yapılması talimatı oldu. Başkan yardımcısı M. Mustafa Duru’yu telefonla arayan Minik Başkan İrem Sara Koca, kamelya yapılması için M. Mustafa Duru’dan gereğinin yapılmasını istedi.
Başkan Öztürk’ü ziyaret eden öğrenciler İrem Sara Koca, Murat Can Gülce ve İlayda Aleyna Durmaz bir de sürpriz yaparak Başkan Öztürk’e keman sunumu yaptı.
Belediye Başkanı Musa Öztürk’de bu ziyaret ile ilgili duygularını şu şekilde ifade etti; “Demokrasinin ilk başlangıcı 23 Nisan 1920’dir. Gazi Mustafa Kemal’in Ankara’ya gelmesi, Meclisi açması, aslında Kurtuluş Savaşının ilk kıvılcımlarını başlatma harekâtıdır. Dolayısıyla bu harekâtın başlangıç günü olan 23 Nisan’ı Paşamız çocuklara armağan etmiştir. Çocuklar ise bir türlü ulaşılamayan kuyruklu yıldızlara benzeyen idealler gibidir. Hepsi birer Mustafa Kemal ve o devrin kahramanı olmak ister. Onlara bu idealle büyümelerini tavsiye ediyor, hepsinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”
23 Nisan’ın Kozan Belediye Başkanı olan İrem Sara Koca isimli öğrenci ise “Az önce ilk defa belediye başkanı koltuğuna oturdum benim için çok özel bir duyguydu” dedi.
Belediye Başkanlığını ziyaret eden öğrencilere çikolata ve meyve suyu ikram edildi.

Kaynak: CİHAN