Bence Nanay Olan İsminin Türkçe Anlamını Türkiye'ye Girer Girmez Öğrendi

İsmiyle Twitter kullanıcıları tarafından günlerce konuşulan Profesör Bence Nanay Türkiye'ye geldi.

18.01.2019 18:19 | Son Güncelleme: 18.01.2019 18:19Bence Nanay Olan İsminin Türkçe Anlamını Türkiye'ye Girer Girmez Öğrendi
İsmiyle kullanıcıları tarafından günlerce konuşulan Profesör Bence Nanay 'ye geldi.

Üniversitesi'nde ders veren bir felsefe profesörü olan Bence Nanay, Türkiye'deki Twitter kullanıcıları tarafından fark edildiğinde günlerce konuşulmuştu. Felsefecinin mavi tıklı profilini keşfeden bazı kullanıcılar geçen yıl, "Şaka sandım ama gerçekmiş, Cambridge'de felsefe hocasının adı gerçekten Bence Nanay'mış" diye paylaşımlar yapmıştı.Prof. Dr. Nanay'ın takipçi sayısı hızla arttı. Kimi "Nanay gülüm" türküsünü gönderdi, kimi sınırlı İngilizce'siyle adının Türkçe anlamını anlatmaya çalıştı.

İsminin anlamını tam olarak öğrenemeyen Bence Nanay, İstanbul'a geldi. Twitter hesabından paylaşım yapan Bence Nanay, "İsmimin ne kadar komik olduğunu öğrenmek için Türkiye'ye geldim" dedi.

Twitter hesabından havalimanında bir fotoğraf paylaşan Bence Nanay, "İsmimin Türkçe anlamının ne kadar komik olduğunu öğrenmem için İstanbul Havalimanı'na kadar gelmem gerekiyormuş. Hem de Türk gümrük polislerinden öğrendim…"

Cambridge Üniversitesi, Cambridge, Twitter, Türkiye, Komik - İlginç

Kaynak: TheGeyik

HABER YORUMLARI
18.02.2020 10:18:51