Bensu Kaya, Kitap Söyleşisiyle Ataköy'de

Toza Yazılan kitabının yazarı Bensu Kaya, 23 Şubat Pazar, Ataköy Taşlık Sahaf Kahve'de, edebiyatseverlerle bir araya geliyor.

Bensu Kaya, Kitap Söyleşisiyle Ataköy'de
12.02.2014 13:59 | Son Güncelleme: 12.02.2014 14:08

Söyleşi, yazarın kısa süre önce yayınlanan rağmen büyük ilgi gören "Toza Yazılan" isimli öykü kitabından hareketle yazı serüveni; kadınlar, kediler ve kent yalnızlıkları üzerine şekillenecek.

Ayrıca gitarist İlhan Nalbant müziğiyle etkinliğe renk katacak.

Bensu Kaya da vokalde Nalbant'a eşlik edecek.

Bensu Kaya'nın söyleşileri, çeşitli edebiyat mekanları ve okullarda devam edecek.

"Toza Yazılan" üzerine…

Koyu Kitap Yayınları arasından çıkan "Toza Yazılan", sıradan görünen insanların arasında gezinen; çoğu kez hayatının rolünü başkalarına kaptırmış, rolüne iyi hazırlanamamış ya da rol çalmayı başaramamış karakterlerin ekseninde nefes alan öykülerden oluşuyor. "Sanki" ve "Sanma ki" başlıkları altında toplanan öykülerde zaman zaman gerçek ve düş birbirine karışıp alışıyor. Hayat ne kadar izin verirse öyküler de o kadar genişleyip daralıyor. Küçük şiirlerle bütünleşen öykülerdeki final duygusu ise genellikle noktayla değil üç noktayla ifade edilebiliyor.

Kitap, görme engelliler için yazarı tarafından seslendirildi. Ayrıca satıştan elde edilecek gelirle Braille (kabartma yazı) baskısı da hazırlatılacak.

Selim İleri ve Jale Sancak'ın arka kapak yazılarıyla sunulan kitabın kapak resmi, Müjgan Özkaya Yılmaz'ın imzasını taşıyor.

Kaynak: Bültenler

Haberler››kultur-sanat››Bensu Kaya, Kitap Söyleşisiyle Ataköy'de - Haberler