Beraat Kandili Gecesinde Kürtçe Mevlit Okunacak

Adıyaman Safvan bin Muattal hazretlerinin türbesinde Beraat Kandili etkinliği düzenlenecek.

Beraat Kandili Gecesinde Kürtçe Mevlit Okunacak
01.07.2012 14:34 | Son Güncelleme: 01.07.2012 14:34
Adıyaman Safvan bin Muattal hazretlerinin türbesinde Beraat Kandili etkinliği düzenlenecek.

Samsat İlçe Müftülüğü tarafından, Beraat Kandili gecesi münasebetiyle Sahabe'de organize edilecek olan etkinlikte, ilk defa Kürtçe Mevlid-i Şerif okutulacak.

Programa katılacak olan misafirlerin, gecenin manevi iklimden huzur bulmaları amacıyla birçok hafız tarafından Kur'an-ı Kerim, ilahi ve kaside dinletisi sunulacak.

Düzenlenecek programla ilgili açıklamalarda bulunan, Samsat İlçe Müftüsü Ruhi Albayrak, "4 Temmuz Çarşamba'yı Perşembe'ye bağlayan gece, mübarek Beraat Kandili'dir.

Sevgili peygamberimiz şöyle buyurmaktadır: Şaban ayının on beşinci gecesi olduğu zaman o gece ibadete kalkın, gündüzünde oruç tutun. Çünkü Allah Teala o gece güneşin batışından gün doğumuna kadar, 'yok mu benden mağfiret dileyen mağfiret edeyim? Yok, mu benden rızık isteyin rızık vereyim; yok mu sıkıntısı olan onu kurtarayım' buyurur.

Beraat Kandili'nde de diğer mübarek gecelerde olduğu gibi Samsat'ta Sahabi mevkiinde lahuti atmosferde zengin bir program icra edilecektir. Tüm halkımızı manevi tezkiyemize vesile olması niyazı ile kandil gecesi Sahabi'ye bekliyoruz" dedi. - ADIYAMAN

Kaynak: İHA