Beşiktaş Ruhunu Yansıtan Tesis Hizmete Girdi

No:1903 BJK Akatlar Mehmet Üstünkaya Sosyal Tesisleri, geçtiğimiz günlerde kulüp başkanı Fikret Orman’ın da katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

18.07.2017 12:51 | Son Güncelleme: 18.07.2017 12:51Beşiktaş Ruhunu Yansıtan Tesis Hizmete Girdi
No: 1903 BJK Akatlar Mehmet Üstünkaya Sosyal Tesisleri, geçtiğimiz günlerde kulüp başkanı Fikret Orman'ın da katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Mimar Feza Koca tarafından tasarlanan tesiste iki restoran, iki özel toplantı salonu, 'Field' adlı 2 bin 500 m2'lik festival, sinema gösterimleri, düğünler, lansmanlar ve toplantılar için kullanılabilecek geniş bir bahçe bulunuyor.

"Beşiktaş ruhunu tesisin her alanına yansıtmak istedim"

Tesisin hayata geçirilme sürecini anlatan mimar Feza Koca, "Mimar Feza Koca tasarımını sürecinde en ince ayrıntısına kadar düşündüğünü No: 1903 hakkında, "BJK Başkanı Fikret Orman'la yaptığımız görüşmeler sonucunda öncelikle 'un merkezinde Beşiktaş camiasının buluşma adresi ve herkesin kullanımına açık olacak bir tesis yapmak üzere yola çıktık. Tesisin gece-gündüz hizmet verebilecek farklı alanlar barındırarak kullanım hareketliliğini sağlamak istedim. Projenin ilk adımında tasarım kriterlerimizi oluşturdum. Bu kriterlerin fonksiyona hizmet etmesi gerektiği de olmazsa olmazımdı. Beşiktaş ruhunu tesisin her alanına yansıtmak istedim ve bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Mehmet Üstünkaya, Fikret Orman, İstanbul, Spor

Kaynak: İHA

HABER YORUMLARI
19.02.2020 19:25:06