11.05.2016 11:48

Beşiktaş'tan Vitor Pereira'ya Tepki: Kimse Şampiyonluğu Hediye Etmedi, Ayıptır

Beşiktaş, Pereira'nın "Şampiyonluk bayrağını elimizle teslim ettik" sözlerine tepki gösterdi, "Bize bir şeyin hediye edilmesine ihtiyacımız yok. Başarımıza gölge düşürmeye çalışmak ayıptır:" dedi.

Başakşehir'e deplasmanda yenilerek şampiyonluk yarışında büyük yara alan ve umutları Kaf Dağı'nın arkasında kalan Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira'nın maç sonrasında yaptığı açıklamalar Beşiktaş'ı kızdırdı.

Bu sezon Şenol Güneş yönetiminde bambaşka bir kimliğe bürünen ve ligi domine eden siyah-beyazlılarda yönetimden Portekizli hocaya şu sözlerle tepki geldi:

"KİMSE ŞAMPİYONLUĞU ELLERİYLE TESLİM ETMEDİ"

"Fenerbahçe'nin hocasına kendi mağlubiyetlerinin açıklamasını yapmak yerine Beşiktaş'la ilgili konuşmak daha kolay geliyor. Ama atladığı bir şey var ki, kendisinin iddia ettiği ettiği gibi kimse şampiyonluğu Beşiktaş'a elleriyle teslim etmedi. Biz sezon başından bu yana ortaya koyduğumuz mücadelemiz ile buraya kadar geldik, herhangi birinin ya da bir kulübün ikramıyla değil. 6. haftada aldığımız liderliği 13. haftada bir kere Fenerbahçe'ye emanet ettik sonrasında bir daha arkamıza bakmadık."

"BİZ SAYGILIYIZ"

"Bize kimse şampiyonluk hediye etmedi, biz kendi tırnaklarımızla hak ederek şampiyon oluyoruz. Halen 'şampiyon olduk' da demiyoruz. Çünkü rakiplerimize her zaman saygı gösteren bir kulübüz. Oynamadan ve sonuca ulaşmadan 'oldu, bitti' demeyiz, sahaya çıkarken mücadele eder, futbolumuzla hak ederek şampiyon oluruz.

Tarihimiz boyunca kazandığımız tüm kupaları hak ederek kazandık, kimsenin bize bir şeyi hediye etmesine ihtiyacımız yok. Bu tür söylemlerle başarımıza gölge düşürmeye çalışmak, futbola ve sahada emek veren herkese ayıptır."

(Vatan)

Şenol Güneş, Başakşehir, Fenerbahçe, Beşiktaş, Spor

YORUMLAR