19 Mart 2017, 21:35

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş: Puan Kaybının Sebebi Yorgunluk

Antalyaspor ile 0-0 berabere kalan Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, "İyi oynayamadık, puan kaybettik, sebebi de yorgun olmamız." dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü  Şenol Güneş,  Antalyaspor ile 0-0 berabere kaldıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu.

"YORGUNLUKTAN DOLAYI KÖTÜYDÜK"

Yorgun oldukları için iyi oynayamadıklarına vurgu yapan  Şenol Güneş "Tempolu hızlı oynamak lazımdı. Top kayıpları az yapmak gerekiyordu. Maç oynansın bitsin gibi oynadık. Yorgunluktan dolayı bu oldu. Takımın kazanması isteği vardı ama yorgunluk etki gösterdi. 10 kişi kaldıktan sonra oyun lehimize gelişmedi. Rakip daha iyi gözüktü, bu normaldi. 2 puan kaybetmeyi oyun olarak hak ettik. 10 kişi kalınca pozisyon verdik, bu normal" dedi.

"YAPMAMASI GEREKİYORDU"

Vincent Aboubakar'ın  Olympiakos maçının ardından  Antalyaspor karşılaşmasında da atılması hakkında konuşan  Şenol Güneş "10 kişi kalınca ve yorgun olunca sıkıntı olacak. Kaleci topu atınca, önünde durdu ve hakem attı. Doğru mu bilmiyorum ama sarı kartı varken bunu yapmamalıydı. Bir şeyler yapmaya kalktı ama hata oldu. Üst üste geldi. Onun gibi bir oyuncunun daha dikkatli olması gerekiyor. Dersler çıkarması gerekiyor. Takımı eksik bırakması doğru değil. Bunu suçlayıcı anlamda söylemiyorum" diye konuştu.

"GİDEN 2 PUANDA BENİM HATAM VAR"

"Sizce 1 puan iyi mi?" sorusuna yanıt veren  Şenol Güneş "Oyuna bakarsak 1 puan iyidir. Ancak bu puan hedef değil. İstemediğimiz şekilde sıkıcı bir oyun oldu. Benlik de hata vardı, iki oyuncu değiştirdim. 10 kişi kalınca hesaplar olmadı. Talisca olsaydı top tutabilirdi. Bazen futbolda beklemediğiniz kart olunca bu durum ortaya çıkabiliyor. Giden 2 puanda benim hatam var" ifadelerini kullandı.

19 Mart 2017 Pazar 21:35YORUMLAR