Beşiktaş Üyesi Kasımpaşalı Yöneticilerin Üyelikleri Düştü

Beşiktaş Kulübü, aynı zamanda Kasımpaşa Kulübü'ne üye olan 4 ismin üyeliklerini askıya alınmak suretiyle düşürdü.

24.01.2014 14:52 | Son Güncelleme: 24.01.2014 15:59Beşiktaş Üyesi Kasımpaşalı Yöneticilerin Üyelikleri Düştü

Beşiktaş Kulübü üyesi ve aynı zamanda Kulübü Başkanı olan Zafer Yıldırım ve yöneticiler İhsan Kalkavan, Mübariz Mansimov ve Tugay Ciner'in üyelikleri askıya alınmak suretiyle düşürüldü.

Beşiktaş tüzüğünün üyelikler ile ilgili 9. maddesine göre haklarında işlem yapılan bu 4 üye, Kasımpaşa kulübü ile ilişiğini kesinceye kadar Beşiktaş'taki haklarından faydalanamayacaklar. Kasımpaşa Kulübü'ndeki faal görevleri süresince Beşiktaş'ın kongre ve divanlarına katılamayacak olan bu dört üye aynı zamanda seçme ve seçilme haklarını da kaybetmiş oldular.

TÜZÜKTEKİ MADDELER UYGULANDI

Beşiktaş yönetimi, tüzükte yer alan 9. maddeyi işleme koyarak Kasımpaşalı dört kongre üyesinin üyeliklerini askıya alarak düşürmüş oldu. Turgay Ciner, İhsan Kalkavan, Mübariz Mansimov ve Zafer Yıldırım, Kasımpaşa'daki faal görevlerinin bitmesinin ardından Beşiktaş yönetimine tekrar başvuruda bulunup üyelik haklarını yeniden kazanabilecekler.

Söz konusu 9. maddenin ek bölümü şu şekilde: "Ayrıca, Türkiye profesyonel liglerindeki takımlara üye olan, bu takımlar ve/veya iştirakleri ile ortaklıkları bulunan mevcut üyeler üyelik haklarından faydalanamazlar."


Mübariz Mansimov, Zafer Yıldırım, Kasımpaşa, Politika, Güncel

Kaynak: DHA

29.01.2020 13:55:55