07 Aralık 2017, 00:55

Beşiktaşlı Tolga Zengin Tarihe Geçti

Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin, Leipzig deplasmanında yaptığı 10 kurtarışla, Şampiyonlar Liginde en fazla kurtarış yapan Türk kaleci oldu.

Beşiktaş'ın tecrübeli kalecisi  Tolga Zengin,  Leipzig maçında ortaya koyduğu performansla sahanın en iyilerinden biri oldu. Tolga, maçın her iki yarısında özellikle  Timo Werner'in karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda çok önemli kurtarışlar yaparak takımının ayakta kalmasını sağladı.

MAÇ ÖNCESİ HAFİF BİR SAKATLIK GEÇİRDİ

Beşiktaş Teknik Direktörü  Şenol Güneş, Şampiyonlar Liginde grupta oynanan son  Leipzig maçında kaleci  Tolga Zengin'e şans verdi. Maç öncesi ısınma esnasında topun yüzüne gelmesiyle talihsiz bir an yaşayan ve hafif bir sakatlık geçiren tecrübeli kaleci, müsabakada ise tarihi bir performans ortaya koydu. Maçın 62. dakikasına kadar 8 kurtarış yapan  Tolga Zengin, 5 net pozisyonda  Leipzig forvetlerine geçit vermedi. Tecrübeli file bekçisi maçın diğer bölümlerinde de başarılı performansını sürdürerek tam 10 kurtarış yaptı.

WERNER İSYAN ETTİ!

Vodafone Park'ta oynanan maçın hemen başlarında stattaki gürültüden dolayı rahatsızlık geçirdiği için oyundan çıkan  Timo Werner,  Almanya'da oynanan maçta kaleci  Tolga Zengin ile 3 kez karşı karşıya kalmasına rağmen Beşiktaşlı file bekçisi bu pozisyonlarda yaptığı kurtarışlarla devleşti.

TARİHE GEÇTİ

Tolga Zengin, Şampiyonlar Ligi tarihinde bir maçta en fazla kurtarış yapan Türk kaleci oldu. Daha önce Opta verilerine göre daha önce 2004 yılında  Fenerbahçe  Lyon maçında  Rüştü Reçber 9 kurtarış yaparken, 2009'da ise  Sinan Bolat  Olympiakos - Standard Liege maçında yine 9 kurtarış yapmıştı.  Tolga Zengin ise 10 kurtarışla bu alanda zirvede yer aldı.

Şenol Güneş,Beşiktaş,Leipzig,Tolga Zengin
07 Aralık 2017 Perşembe 00:55YORUMLAR