Beştepe Millet Camisi'nde koronavirüs önlemli cuma namazı kılındı

Beştepe Millet Camisi'nde bugün, Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen az sayıda katılımla, salgına karşı tedbirler alınarak cuma namazı kılındı. Saflar arasında boşluklar bırakıldığı dikkat çekti.

27.03.2020 13:53 | Son Güncelleme: 27.03.2020 15:25

Koronavirüs önlemleri kapsamında camilerde cemaatle cuma namazının kılınmasına ara verilmesinin ardından Beştepe Millet Camisi'nde saflar arasında sosyal mesafe bırakılarak cuma namazı kılındı.

Koronavirüs salgını, dünyada olduğu kadar Türkiye'de de hayatı olumsuz etkiledi. Salgının hayata etkilerinden biri de camilerde cemaatle namaz kılınması. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın cemaatle namaz kılınmasına ara verme kararının ardından bugün bir ilk yaşandı.

KORONAVİRÜS DÜZENİNE GÖRE SAF TUTULDU

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın kıldırdığı cuma namazı Türkiye'de sadece Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Camii'nde kılındı. Hutbenin canlı olarak yayınlandığı namaz için, cemaatin koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için tavsiye edilen sosyal mesafeyi koruyarak saf tuttuğu görüldü.

Beştepe Millet Camisi'nde koronavirüs önlemli cuma namazı kılındı

NE OLMUŞTU?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı ilk olarak cuma ve vakit namazlarının cemaatle kılınmasına ara verildiğini açıklamış ardından da cuma namazı ve kandil gecelerinde camilerin tedbir amaçlı kapatılacağını duyurmuştu.

Beştepe Millet Camisi'nde koronavirüs önlemli cuma namazı kılındı
Beştepe Millet Camisi’nde koronavirüs önlemli cuma namazı kılındı

İlgili Haberler

Yorumlar (45)
XXXX: bir diyanet vakası daha ne diyelim allah hidayet versin bu diyanete. .
BURSA: ne diyelim Müslümanlığı yaşıyorlar kendileri
BURSA: yapılan cuma namazını Allah kabul etsin bir sonraki Cuma Namazı milletin gidip camilerde İmamın arkasında saf tutup başka camilerde Namaz kılınabileceği anlamına geliyor