19 Mart 2017, 18:53

Beyaz Saray Girişinde Bombalı Araç Paniği

Beyaz Saray'ın güvenlik noktalarından birine dün gece aracıyla yaklaşan ve araçta bomba olduğunu iddia eden bir şüpheli, Gizli Servis tarafından gözaltına alındı.

Amerikan CNN kanalında yer alan ve bölgede görev yapan polislere dayandırılan haberde, olayın gece yarısına doğru meydana geldiği bildirildi.

Aracıyla  Beyaz Saray'ın kontrol noktalarından birine yaklaşan bir şüphelinin, kontrol noktasındaki görevlilere aracında bomba olduğunu söylediği kaydedildi. Şüpheliyi hemen gözaltına alan Gizli Servis, bölgeyi trafiğe kapattı ve güvenliği bir üst seviyeye çıkardı.

BOMBA OLUP OLMADIĞI AÇIKLANMADI

Yaklaşık 4 saat süren inceleme sonucunda Gizli Servisin bölgeyi tekrar trafiğe açtığı ve bomba imha ekiplerinin olay yerinden ayrıldığı ifade edildi. Olayın ardından söz konusu araçta bomba olup olmadığı, yetkililer tarafından açıklanmadı.

Olayın yaşandığı saatlerde  ABD Başkanı  Donald Trump'ın  Florida'da olması sebebiyle  Beyaz Saray'ın büyük oranda boş olduğu kaydedildi.

BİR KİŞİ DE BEYAZ SARAY'A GİRMİŞTİ

Hafta içinde de  Beyaz Saray'ın çitlerinden atlayarak içeri giren bir şüphelinin yaklaşık 15 dakika boyunca  Beyaz Saray'ın sınırları içinde dolaştığı, bu sürenin sonunda yakalandığı bildirilmişti.

19 Mart 2017 Pazar 18:53