Beyoğlu'nda kedilere mama vermek için dışarı çıkan yaşlı adam, Faslılar tarafından gasp edildi

Beyoğlu'nda sabah kedilere mama vermek için dışarıya çıkan yaşlı adamın cebindeki zekat ve fitre paraları Fas uyruklu 3 kişi tarafından gasp edildi. Polis gaspçıları bir saatlik çalışma sonucu yakaladı.

24.05.2020 15:13 | Son Güncelleme: 24.05.2020 21:14

Beyoğlu'nda bayram sabahı kedilere mama vermek için sokağa çıkan yaşlı adam üç kişi tarafından gasp edildi. Kaçan gaspçıları yakalamak için düzenlenen operasyonda hareketli dakikalar yaşandı.

Karaköy'de saat 10.00 sıralarında kedilere mama vermek için sokağa çıkan 68 yaşındaki Mustafa Kara, yanına yaklaşan üç kişinin saldırısına uğradı. 3 kişi, Mustafa Kara'nın ellerinden ve ağzından tutarak gasp etmeye çalıştı. Mustafa Kara, Ramazan ayı nedeniyle kendisine verilen fitre ve zekat paralarını gaspçılara vermemek için büyük çaba sarf etti.

5 BİN LİRAYI ZORLA ALDILAR

Gaspçılara daha fazla direnemeyen Kara'nın cebindeki 5 bin lirayı alan gaspçılar hızla kaçtı. Mustafa Kara gaspçıların arkasından koşsa da yetişemedi. Kara, durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, Kara'dan gaspçıların eşkalini alarak ara sokaklarda çalışma başlattı.

Beyoğlu'nda kedilere mama vermek için dışarı çıkan yaşlı adam, Faslılar tarafından gasp edildi

POLİS KAPI KAPI GASPÇILARI ARADI

Silahlarını çeken polis ekipleri sokakları ve iş yerlerinin girişlerini aradı. Gaspçıların saklanma ihtimali olan yerleri kontrol etti. Bir iş yerinin bodrum katına giren polis ekipleri bir kişinin burada saklandığını görünce havaya ateş ederek şüpheliyi bulunduğu yerden çıkardı. Yere yatırılarak gözaltına alınan şüpheli, polis tarafından Karaköy Polis Merkezi'ne götürüldü.

Beyoğlu'nda kedilere mama vermek için dışarı çıkan yaşlı adam, Faslılar tarafından gasp edildi

FAS UYRUKLU İKİ GASPÇI BİR SAATTE YAKALANDI

Polis ekipleri kaçan iki gaspçıyı da yakalamak için çalışmalarını hızlandırdı. İki gaspçı bir ara sokakta yakalanarak gözaltına alındı. Kara'nın 5 bin lirası gaspçıların ayakkabısında bulundu. Paralar sayılarak Mustafa Kara'ya teslim edildi. Yakalan 3 gaspçı Karaköy Polis Merkezi'ne götürülerek ifadeleri alındı. Sağlık kontrolü için hastaneye götürülen gaspçıların Fas uyruklu olduğu öğrenildi.

Beyoğlu'nda kedilere mama vermek için dışarı çıkan yaşlı adam, Faslılar tarafından gasp edildi

"KEDİLERE MAMA VERDİM GASP EDİLDİM"

Bayram günü gasp edilen Mustafa Kara, "Bu para bana ramazan ayı nedeniyle verilen fitre ve zekat parasıydı. Ben kedilere mama verdim dönüyordum. Arkamdan üç kişi geldi anında bana saldırdılar. Ne oluyor dememe kalmadan üzerime çullandılar. Ben de onlara karşı koymaya çalıştım. Gaspçılarla çok mücadele ettim. En sonunda cebimi yırtarak cüzdanımı alıp kaçtılar. Türkçe de konuşmuyorlardı" dedi.

Beyoğlu'nda kedilere mama vermek için dışarı çıkan yaşlı adam, Faslılar tarafından gasp edildi
Beyoğlu’nda kedilere mama vermek için dışarı çıkan yaşlı adam, Faslılar tarafından gasp edildi

Kaynak: DHA

Etiketler: Polis, 3. Sayfa, Haber
Yorumlar (5)
yeter da ülkeye elini kolunu sallayan giriyor bizim gümrük kapılarımız ne iş yapar sınır güvenliklerimiz neden gireni çıkanı görmüyorlar zaafiyet işin neresinde suriyelileri anladık madurlar savaş var ya bunlar afrikalılar ganalılar tanzanyalılar bize ne bunlardan herkes çekip gitsin ülkesine bıktık da bıktık
ALİM: uğraş may gerek yok hemen . sınır dışıetmek lazım . ancak o dilden an larlar ne hastanesi . birde onlamı uğraşılacak hükümet ne bekl, yor hala suç işliyen tüm yaban cı mül tecilere. verilece ceza snır dışı . olmalı dır . fazla kafa yormaya gerek. yok . uğraşmayada.
HEMEN SINIR DIŞI: Bunlar hemen sınır dışı edilmeli. Tekrar sokaklara salmayın Allah Muhammed aşkına. Bugün gasp yapan yarın adam öldürür. Dönsünler geldikleri yere
Haberler››3. Sayfa››Beyoğlu'nda kedilere mama vermek için dışarı çıkan yaşlı adam, Faslılar tarafından gasp edildi - Haberler