Satacağı Dairede Ölü Bulunan Müteahhitin Katili Oğlu Çıktı, "Yaşam Tarzını Beğenmiyordum" Dedi

Beyoğlu'nda satışa çıkardığı dairede öldürülmüş halde bulunan müteahhit Cafer Çelik cinayetiyle ilgili oğlu ve oğlunun arkadaşı gözaltına alındı. Katil oğul, "Başına merdaneyle vurdum" dedi.

21.02.2018 14:20 | Son Güncelleme: 21.02.2018 15:27

İstanbul'da 'nda satışa çıkardığı dairede öldürülmüş halde bulunan müteahhit Cafer Çelik cinayetiyle ilgili oğlu ve arkadaşı gözaltına alındı.

CENAZESİ KASTAMONU'YA GÖNDERİLDİ

Çelik'in Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemleri de sona erdi. Cafer Çelik memleketi Kastamonu'da toprağa verilecek.

CESEDİNİ KÜÇÜK OĞLU BULDU

Olay, Örnektepe Mahallesi Etibank Caddesi'nde dün meydana geldi. Oğullarıyla birlikte müteahhitlik yapan 63 yaşındaki Cafer Çelik, satılığa çıkardığı daireyi almak isteyen bir müşteriyle buluşmak için dün sabah saatlerinde evden çıktı. Aile, kendisinden alamayınca polise haber verdi. Dairenin içinde babasını arayan şahsın küçük oğlu, onun kanlar içinde yerde yatan cesediyle karşılaştı. Olay yerine gelen polis ekipleri, dairede inceleme yapıp delil topladı.

GÜVENLİK KAMERA KAYITLARI İNCELEMEYE ALINDI

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve Cinayet Büro Amirliği ekipleri, çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını da incelemeye aldı. Cafer Çelik'ten yaklaşık yarım saat önce daireye müteahhitin büyük oğlu Kadir Çelik'in (40) girdiğini tespit etti. Ekipler ayrıca Cafer Çelik ile daireyi görmek için buluşan kişinin Kadir Çelik'in arkadaşı Sinan C. olduğunu belirledi. Bunun üzerine ekipler Kadir Çelik ile Sinan C.'yi gözaltına aldı.

"YAŞAM TARZINI BEĞENMİYORDUM"

Kadir Çelik'in polisteki sorgusunda babasının kafasına merdaneyle vurarak öldürdüğünü itiraf ettiği belirtildi. Sinan C'in de ifadesinde, arkadaşı Kadir Çelik'in kendisinden yardım istediğini, bunun üzerine Cafer Çelik'i müşteri gibi arayarak daireye çağırdığını söylediği öğrenildi. Katil ayrıca "Babamın yaşam tarını beğenmiyordum. Onun için öldürdüm" dedi. 2 şüpheli Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Satacağı Dairede Ölü Bulunan Müteahhitin Katili Oğlu Çıktı,

Adli Tıp Kurumu, Ramazan Çelik, Kadir Çelik, Beyoğlu, 3. Sayfa

Kaynak: DHA


HABER YORUMLARI
21.02.2020 07:17:27