Beypazarı, Kubilay Filmine Ev Sahipliği Yapıyor

Beypazarı İlçesi 'Kanlı Düğün', 'Hisarbuselik' ve 'Dur Yolcu' Gibi Televizyon Dizilerinin Ardından 'Kubilay' Adlı Sinema Filmine de Ev Sahipliği Yapıyor.

Beypazarı, Kubilay Filmine Ev Sahipliği Yapıyor
02.11.2009 01:44 | Son Güncelleme: 02.11.2009 01:44

Beypazarı ilçesi ‘Kanlı Düğün’, ‘Hisarbuselik’ ve ‘Dur Yolcu’ gibi televizyon dizilerinin ardından ‘Kubilay’ adlı sinema filmine de ev sahipliği yapıyor.

Özellikle tarihi atmosferi ile yapımcıların beğenisini kazanan Beypazarı, bugün çekimlere başlayan Kubilay film ekibini 15 gün süreyle Beypazarı’nda ağırlayacak. Senaryo Danışmanlığını Turgut Özakman’ın yaptığı, Atatürk’ü Yalçın Mıhçı’nın oynadığı filmde, Selahattin Taşdöğen, Ünsal Emre, Özcan Varaylı, Muhittin Yeşilova, Hasan Yıldız, Mehmet Yüksel, Nevin Yılmaz Taşdöğen, U. Galip Kayalı, Haluk Yüksel, Tuğçe Özbudak, Numan Çakır, Murat Aydın, Bülent Yaşık, Hande Alpaslan ve Anıl Yıldız gibi bir çok oyuncu rol alıyor.

23 Aralık’ta gösterimde

Çekimlerine 6 ay önce Ayaş İlçesi’nde başlanan Ahmet Akıncı’nın yazıp yönettiği, görüntü yönetmenliğini İlkay Işık’ın yaptığı ‘Kubilay’ filminin gösterimine, Cumhuriyet şehidinin şeriatçılar tarafından başı kesilerek öldürüldüğü günün yıldönümü olan 23 Aralık 2009’da başlayacağı belirtildi.

Kaynak: DHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Beypazarı, Kubilay Filmine Ev Sahipliği Yapıyor - Haberler