Beyşehir'de Okul Gezisi Tedirginliği

Aksaray'da Meydana Gelen Trafik Kazasının Ardından, Önümüzdeki Günlerde İlçe Dışına Okul Gezileri Düzenlemeyi Düşünen Konya'nın Beyşehir İlçesindeki İlk ve Ortaöğretim Kurumların Tedirginlik Yaşanmaya Başladı.

16.04.2007 14:54 | Son Güncelleme: 16.04.2007 14:54Beyşehir'de Okul Gezisi Tedirginliği
Aksaray'da meydana gelen trafik kazasının ardından, önümüzdeki günlerde ilçe dışına okul gezileri düzenlemeyi düşünen Konya'nın Beyşehir ilçesindeki ilk ve ortaöğretim kurumların tedirginlik yaşanmaya başladı.

Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Taşdelen, bazı illerde okul gezilerinin yasaklandığı yönünde kendilerine de ulaştığını belirtirken, bu konuda Beyşehir'de de bir değerlendirme yapıldığını, ancak okul gezileri konusunda herhangi bir yasaklama kararı olmadığını söyledi. Taşdelen, “Beyşehir'de okullarımızın ilçe dışına düzenlenen gezi programlarını iptal etme, yasaklama yetkisi Kaymakamlığımıza aittir. İlçe içerisindeki gezilere ise Milli Eğitim Müdürlüğü olarak izin verebiliyoruz. Ama, şu son Aksaray'daki kazanın ardından toplum olarak büyük infial yaşadık. Okul gezileri düzenlemek, okullarımızın ve öğrencilerimizin en doğal hakkı. Ama, son kazanın ardından bu konudaki tedirginliğimiz arttı. Gezilerden korkmaya başladık. Ben şahsen okul müdürü olsam, şu anda okul gezisi düzenlemem. Okul müdürlerimize de yasaklamadan ziyade, ilçe dışına okul gezisi düzenlememeleri yönünde tavsiyede bulunmayı düşünüyorum. En azından okul gezilerinin en aza indirilmesi yönünde telkinlerde bulunacağız” diye konuştu.

(ARÖ-FM)

16.04.2007 14:51 TSİ


Kaynak: İHA

14.12.2019 18:45:41