10.01.2016 18:58

Bilecik 1. Amatör Lig 14'üncü Hafta

Bilecik 1. Amatör Lig 14

Bilecik 1. Amatör Lig 14’üncü hafta müsabakasında, Bilecikspor kendi saha ve seyircisi önünde lider Vitraspor’a mağlup oldu.

Bilecik 1. Amatör Lig 14'üncü hafta müsabakasında, Bilecikspor kendi saha ve seyircisi önünde lider Vitraspor'a mağlup oldu.

Bilecik Edebali Stadında oynanan Bilecik 1. Amatör Lig 14'üncü hafta müsabakasında, Bilecikspor kendi saha ve seyircisi önünde lider Vitraspor'a 1-0 mağlup olarak şampiyonluk şansını zora soktu. Yoğun bir taraftar desteği ve maçın orta hakemi Mustafa Kurnaz'ın başlama düdüğü ile başlayan müsabakada iki takım oyuncuları birbirlerine üstünlük kurmaya çalıştılar. İlk yarıda karşılıklı bulunana pozisyonlar gol ile sonuçlanmayınca ilk yarı 0-0'lık skorla geçildi.

İkinci yarıya daha diri bir futbolla başlayan Vitraspor maçın 55'inci dakikasında sol taraftan yakaladı pozisyonda ceza sahasına ortalanan topu Metin Uğurlu kafasıyla vurarak takımını 1-0 öne geçirdi. Maçın 57'inci dakikasında büyük umutlarla transfer edilen 'Eto' lakaplı Ertuğrul Gülük oyundan çıkarak Cüneyd Rahmet oyuna girdi. Bu dakikadan sonra Vitraspor yakaladığı pozisyonlarda kaleci Hakan Dura engel oldu. Maçın uzatma dakikalarında Bilecikspor ceza sahasının hemen dışında bir frikik kazandı. Barajdaki Bilecikspor oyuncu Hakan Ayaz, Vitraspor'lu bir oyuncu ile tartışınca orta hakemi Mustafa Kurnaz, çift sarıdan kırmız kart gösterdi. Bu kart sonrası ortam gerilince saha içi karıştı. Bu sırada Bilecikspor antrenörü Fatih Savak ile yedek oyuncu Can Aydın kırmızı kart gördü. Bu yaşanan olaylar Vitraspor'lu oyunculardan Mehmet Ümit Başaran kırmızı kart gördü. Frikik pozisyonunda sonuçsuz kalınca maçı Vitraspor 1-0 kazanarak liderliği sürdürdü. Bu galibiyet sonrası Vitraspor 38 puana yükselirken, Bilecikspor 33 puanda kaldı. Taraftarlar yanlış kararlarından sonra Bilecikspor antrenörü Fatih Savak'a tepki gösterdiler.

Maçı Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, Bilecik İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım, Bilecik ASKF Başkanı Nusret Tosun, Futbol İl Temsilcisi Engin Toku, il ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda taraftar izledi. - BİLECİK
Kaynak: İHA
Fatih, Bilecik, Spor

YORUMLAR