Bilecik 1. Amatör Lig Maçında İlginç Olay

Bilecik 1. Amatör Lig 23. hafta futbol müsabakasında Bilecikspor 7-0 öndeyken rakip takım futbolcularından 6’sı ’Sakatlandım’ gerekçesi ile sahayı terk edince, maçın orta hakemi Mustafa Kurnaz oyuncu yetersizliğinden maçı bitirdi.

25.03.2015 18:16Bilecik 1. Amatör Lig Maçında İlginç Olay
Bilecik 1. Amatör Lig 23. hafta futbol müsabakasında Bilecikspor 7-0 öndeyken rakip takım futbolcularından 6'sı 'Sakatlandım' gerekçesi ile sahayı terk edince, maçın orta hakemi Mustafa Kurnaz oyuncu yetersizliğinden maçı bitirdi.

Bilecikspor, evinde oynadığı maçtın ilk yarısını, Ekrem Dal'ın 3, Ertuğrul Güllük'ün 2 ve Caner Aydın'ın tek golü ile 6-0 galip kapattı. İkinci yarının 10'uncu dakikasında 4 rakip takım oyuncusu sakatlandıkları gerekçesi ile oyundan çıktı. Pazaryerisporlu idareciler, sahaya yeni futbolcu sokmayınca oyun bir süre 7 kişi devam etti. Maçın 60'ıncı dakikasında İlker Çınar skoru 7-0 getirdi. Bu dakikada bir futbolcu daha sakatlandığı gerekçesi ile oyundan çıkınca Pazaryerispor sahada 6 kişi kaldı. Futbol kurallarına göre takımın 6 kişi ile devam edemeyeceği belirten orta hakemi Mustafa Kurnaz, 65'inci dakikasında maçı bitirdi.

Bu yaşanan olaylar karşısında Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Bilecik Futbol İl Temsilcisi'nin ne gibi bir karar alacağı merak edilirken, Pazaryerisporlu yöneticilerin maç farka giderse takımı oyundan geçeriz gibi maç öncesi konuşmalar yaşandığı iddia edildi. Maçı sahadan çekmenin para cezası olduğunu bilen yöneticiler para cezası ödememek için bu yönteme başvurduğu ayrı bir iddia oldu. - BİLECİK

Bilecik, Aydın, Spor

Kaynak: İHA

YORUMLAR
16.10.2019 12:16:44