Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi'nde 4006 Bilim Fuarı Açıldı

Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi’nde Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4006 Bilim Fuarı açıldı.

31.05.2016 12:45 | Son Güncelleme: 31.05.2016 12:45Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi'nde 4006 Bilim Fuarı Açıldı
Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi'nde Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4006 Bilim Fuarı açıldı.

Açılışa, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Mustafa Kemal Atatürk'ün hedefleri doğrultusunda ilerlediklerini belirten Bilecik Refik Arslan Fen Lisesi Müdürü Nuh Yalçın, "Öğrencilerimizin danışman öğretmenlerin gözetiminde hazırladıkları projeleri inceleyip gözlemleyeceğiz. Bu TÜBİTAK kapsamında ülke çapındaki yarışmaya 32 adet proje ile katıldık. Önümüzdeki yıl milli eğitim müdürlüğümüzle ve üniversitemizle yapılacak protokol gereği daha donanımlı katılarak Bilecik'i en iyi şekilde temsil etme gayreti içerisindeyiz. Bu potansiyele sahip olduğumuzu beyan etmek istiyorum. Yaptığımız çalışmaların öğrencilerimizin ortaya koyduğu çalışmalarımızın bilim adına, ülke adına faydalı olacağına inanıyoruz" dedi.

Ardından protokol erkanı tarafından açılış kurdelesi kesildi ve fuardaki standlar gezilerek projeler hakkında bilgi alındı. - BİLECİK

Arslan Öztürk, Selim Yağcı, Türkiye, Bilecik, Yerel

Kaynak: İHA

23.01.2020 08:45:36