Bilecik'te Kitap Söyleşi Programları Başladı

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen Kitap Söyleşi Programlarının ilki Refik Arslan Öztürk Fen Lisesinde gerçekleştirildi.

29.12.2016 14:10 | Son Güncelleme: 29.12.2016 14:10Bilecik'te Kitap Söyleşi Programları Başladı
İl Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen Kitap Söyleşi Programlarının ilki Refik Arslan Öztürk Fen Lisesinde gerçekleştirildi.

Söyleşiye Bilecik Valisi Süleyman Elban, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Fen Lisesi yönetici ve öğretmenleri katıldı. Bu ayın kitabı olarak seçilip okunan Sezai Karakoç'un "Diriliş Neslinin Amentüsü" adlı kitapla ilgili söyleşi yapıldı, yorum ve eleştiriler dile getirildi. Etkileyici olan bölümler üzerinde duruldu.

Vali Süleyman Elban, çok yararlı bir etkinliğin başlatılmış olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Kitap okumanın önemine dikkat çeken Elban, düzenlenen etkinlikten dolayı İl Milli Eğitim Müdürüne, yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da, ülkede kitap okuma oranının, gelişmiş ülkelere göre bakıldığında çok düşük olduğunu, bu konuda Bilecik'te bir bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirtti. - BİLECİK

Süleyman Elban, Sezai Karakoç, Arslan Öztürk, Bilecik, Yerel

Kaynak: İHA

24.01.2020 02:23:43