Haber, Son Dakika, Haberler

'Bilgisayarımı Çalanın Elleri Kırılsın'

Bilgisayarları Çalınan Öğrenciler Tahtaya, 'Bilgisayarımı Çalanın Elleri Kırılsın' Yazdı. Aileler Olaya Tepkili.

07.03.2007 09:39 | Son Güncelleme: 07.03.2007 09:39
'Bilgisayarımı Çalanın Elleri Kırılsın'
Mutlu YUCA-Koray YILMAZDEMİR/ BOLU, (DHA)

BOLU'nun Dodurga Köyü'nde bulunan Abdi Sın İlköğretim Okulu'nun bilgisayar sınıfında bulunan 19 bilgisayar çalınınca, çocuklar bilgisayar dersi göremez oldu. Tahtaya, ''Bilgisayarımı çalanın elleri kırılsın'' yazan öğrenciler, ailelerinin yardımlarıyla alınan bilgisayarların çalınmasına tepki gösterdi.

Olay dün gece, Bolu merkeze 4 kilometre uzaklıkta bulunan Dodurga Köyü'ndeki Abdi Sın İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. Çöp kovasını çektikten sonra üzerine çıkarak spor malzemelerinin bulunduğu odanın demir parmaklıklarını kesen hırsızlar, camı kırdıktan sonra okula girdi. Giriş katında bulunan alarm sistemini devre dışı bırakan hırsızlar, okulun ikinci katında bulunan bilgisayar odasına yöneldi. Kapıyı kırarak içeri giren hırsızlar, 19 bilgisayarın kasalarını açıp içinde bulunan parçaları çaldı. Sabah kaloriferi yakmak için okula gelen hizmetli Hüseyin Yılmazer, hırsızlığı fark ederek okul müdürü Mehmet Akgül'ü aradı. Okul müdürünün haber vermesi üzerine gelen jandarma inceleme yaptı.

Eğitim yılının başında ailelerin yardımları ile alınan 19 bilgisayarın çalınması üzerine çocuklar bilgisayar dersi göremez oldu. Çocuklar, bilgisayar sınıfının tahtasına ''Bilgisayarımı çalanın elleri kırılsın'' yazarak tepkilerini gösterdi.

Bilgisayarlarının çalınmasına çok üzüldüğünü belirten 5'nci sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Kübra Songel, ''Artık bilgisayar dersi işleyemeyeceğiz. Biz bu bilgisayarları almak için çok uğraşmıştık. İnsanlara eğitimi hiçe sayıyorlar. Köyden gelen arkadaşlarımız var ve bilgisayar konusunda bir şeyler öğrenmeye başlamıştık. Biz heves ediyorduk. Okulumuz teknolojik yönden gelişiyordu. Okulumuz bilimsel açıdan daha da gelişiyordu, fakat hırsızlar bunu çaldı.''

5'inci sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Merve Arıcı ise hırsızların bilgisayarları çalarak eğitime darbe vurduklarını söyleyerek, ''Bütün öğretmen ve arkadaşlarımız çok üzüldü. Eylül ayından bu yana bilgisayarlarımızda bir şeyler yapmaya çalışıyorduk. Eğitime bir nevi katkıydı bunlar. Fakat yaptırmadılar'' diye konuştu.

Bilgisayar derslerinden geri kalacaklarını belirten 7'nci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Merve Öztürk, ''İnsanlar bu bilgisayarları çalarken hiç mi vicdanları sızlamadı? Bu kadar öğrencinin hakkını çalmak çok kötü bir şey'' diye konuştu.

Kaynak: DHA

Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››'Bilgisayarımı Çalanın Elleri Kırılsın' - Haberler