Bingöl'de Terör Örgütü PKK'ya Yönelik Operasyonlar

Bingöl'ün Genç İlçesinde Güvenlik Kuvvetleri Tarafından PKK Terör Örgütü Mensuplarına Yönelik Gerçekleştirilen Operasyonlarda, Bir Adet Patlayıcı Madde Düzeneği ile Örgüt Mensuplarınca Kullanılan Bir Sığınak İçerisinde Çok Sayıda Malzeme Ele Geçirildi.

16.04.2008 10:53 | Son Güncelleme: 16.04.2008 10:53Bingöl'de Terör Örgütü PKK'ya Yönelik Operasyonlar
Bingöl'ün Genç ilçesinde güvenlik kuvvetleri tarafından PKK terör örgütü mensuplarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda, bir adet patlayıcı madde düzeneği ile örgüt mensuplarınca kullanılan bir sığınak içerisinde çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinden edinilen bilgiye göre, Bingöl'ün Genç ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü mensuplarınca 5 kilogram amonyum nitrat kullanılarak hazırlanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi.

Güvenlik kuvvetleri tarafından Bingöl'ün Genç ilçesinde gerçekleştirilen farklı bir operasyonda ise terör örgütü mensuplarınca kullanılan bir sığınakta; bir adet su botu, 153 kilogram muhtelif gıda maddesi ile birlikte çeşitli sağlık ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Ele geçirilen malzemeler olay yerinde imha edilirken, bölgedeki operasyonların devam ettiği belirtildi.

(AKK-GS-Y)


Kaynak: İHA

19.11.2019 00:04:34