Bingöl'de Terör Örgütüne Ait 27 Sığınak Bulundu

Bingöl'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda tespit edilen 27 sığınakta, patlayıcı madde ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bingöl'de Terör Örgütüne Ait 27 Sığınak Bulundu
25.12.2015 20:27 | Son Güncelleme: 25.12.2015 20:27

Bingöl'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda tespit edilen 27 sığınakta, patlayıcı madde ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 49. Komando Tugay Komutanlığı koordinesinde Kiğı ilçesi Özlüce Barajı mevkisinde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen ve "Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Muhammet Gürlek-6" ismi verilen operasyonda, 27 sığınak tespit edildi. 

Terör örgütü PKK mensuplarının barındığı değerlendirilen sığınaklarda yapılan aramalarda, 5 kilogram C-4 patlayıcı madde, 44 kilogram amonyum nitrat, 5 büyük tüp, 50 metre su hortumu, 2 sırt çantası, 1 roket dış kapağı, 1 kompresör, 4 el pompası, 10 bot yastığı, 4 şişme bot, 6 plastik kürek, 3 can yeleği ile çok miktarda yaşam malzemesi, yiyecek maddeleri ve tıbbi malzeme ele geçirildi.

Güvenlik güçlerinin bölge halkının desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak amacıyla il genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceği vurgulandı.

Kaynak: AA

Etiketler: Gürlek, Bingöl, Yerel, Haber
Haberler››Yerel››Bingöl'de Terör Örgütüne Ait 27 Sığınak Bulundu - Haberler