Bingöl Kiğı'ya Deprem Konteyneri Gönderildi

Kiğı'ya deprem konteyneri gönderildi Bingöl'ün Kiğı ilçesinde meydana gelen depremlerin ardından ilçeyi ziyaret eden Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, ilçeye 30 deprem konteynerinin gönderildiğini söyledi.

Bingöl Kiğı'ya Deprem Konteyneri Gönderildi
06.12.2015 17:02 | Son Güncelleme: 06.12.2015 17:02
Kiğı'ya deprem konteyneri gönderildi

Bingöl'ün Kiğı ilçesinde meydana gelen depremlerin ardından ilçeyi ziyaret eden Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, ilçeye 30 deprem konteynerinin gönderildiğini söyledi.

Vali Yavuz Selim Köşger, geçtiğimiz günlerde Kiğı İlçesi'nde meydana gelen depremlerin yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu. Depremin ardından 150'nin üzerinde artçı sarsıntının yaşandığı ilçenin 16 köyünde, 45 yapının ağır hasar aldığı belirtilirken, vatandaşlar için AFAD tarafından 30 deprem konteynerinin bölgeye gönderildiği açıklandı.

Vali Yavuz Selim Köşger, beraberinde İl Jandarma Komutanı Hakan Bayer, Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) İl Müdürü Mehmet Emin Boğatekin, Çevre ve Şehircilik Müdürü Rasim Buluş, İl Özel İdaresi Sekteri Mehmet Işık ile ilçede incelemelerde bulundu.

Yaptığı incelemeden sonra durum değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda konuşan Vali Köşger, "Gereken çalışmalar yapılacak. Bugün itibariyle 30 konteyner geldi. İlçe içinde onları indirecek yer bakacağız şimdi. Konteynerlerin konuşlandırılması konusunda çalışmalar yapılıyor. Bu gibi durumlarda insanlar psikolojik olarak birbirlerini etkiliyorlar. Aslında olay çok vahim olmasa bile bazen vatandaşları birbirlerini etkilemeleri suretiyle olaylar daha vahim hale dönüşebiliyor. İnşallah Kiğı'da öyle bir şey yoktur. Şu ana kadar Kiğı'da sıkıntılı bir çıkış veya psikolojik hal yansımadı bize. İnşallah bundan sonra da olmaz" dedi.

Kaynak: DHA