Haber, Son Dakika, Haberler

Bizim Neslin Uşakları Altın Kolye Futbol Turnuvası

Bu yıl ikincisi düzenlenen Bizim Neslin Uşakları Altın Kolye Futbol Turnuvası başladı.

14.07.2018 19:01 | Son Güncelleme: 14.07.2018 19:01
Bizim Neslin Uşakları Altın Kolye Futbol Turnuvası
Bu yıl ikincisi düzenlenen Bizim Neslin Uşakları Altın Kolye Futbol Turnuvası başladı.

Bizim Neslin Uşakları Derneğinden yapılan yazılı açıklamada, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu sahasında ikincisi düzenlenen Bizim Neslin Uşakları Altın Kolye Futbol Turnuvası'nın açılışına, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Trabzonspor Genel Koordinatörü Özkan Sümer, Bizim Neslin Uşakları Derneği Başkanı Ergun Demirsoy, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cahit Erdem katıldı.

Turnuva öncesi açılış konuşmasını yapan Bizim Neslin Uşakları Derneği Başkanı Demirsoy, altın kolye turnuvasının 40 yıl önce yapılan ve o günden beri unutulmayan efsane bir turnuva olduğunu ifade etti.

Altın kolyenin iki felsefesi bulunduğunu aktaran Demirsoy, şunları kaydetti:

"Birincisi, çocuklar ve gençler kendi takımlarını kendileri kurdu. Trabzonspor alt yapısına futbolcu seçmek için, çocuklar kendi takımlarını kurup geliyorlar. Alt yapıya girmek için herhangi bir insiyatife ihtiyaçları yok. İkincisi ise mahalle takımları vardı ve bütün takımlar bir araya gelince bir karnaval bir festival havası esiyordu."

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise, altın kolye gibi başarısı ve hatırası olan bir turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu da, "Trabzonsporumuzun tekrar eski günlerine dönebilmesi için böyle bir umudun tekrar yeşerebilmesi için. Eskiden yaptığı doğruları yinelemesi gerekir. Bu anlamda çok önemli bir faktör olan Trabzonspor'a yeni futbolcular yetiştirmesinde önemli bir faktör olan altın kolye futbol turnuvasının tekrar yapılmasını çok doğru bir gelişim olarak görüyorum." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Genel Koordinatörü Özkan Sümer, bu tür etkinliklere ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erdem de, turnuvanın Trabzon futbolunun geleceğine teminat teşkil etmesi açısından önemli olduğunu vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından Narlıbahçe-Maçka ve Çarşıbaşı Mavi Kaplanlar takımları karşı karşıya gelerek açılışa özel maç yaptı.

Kaynak: AA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Bizim Neslin Uşakları Altın Kolye Futbol Turnuvası - Haberler