Haber, Son Dakika, Haberler

BM Güvenlik Konseyi Dönem Başkanlığı, Japonya'ya Geçti

Japonya'nın BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Kenzo Oshima, Kuzey Kore'nin Son Açıklamalarıyla İlgili Olarak, BM Güvenlik Konseyi'nin Kuzey Kore'ye "Hızlı, Uygun ve Kararlı" Bir Yanıt Vermesi Gerektiğini Söyledi.

04.10.2006 00:16 | Son Güncelleme: 04.10.2006 00:16
BM Güvenlik Konseyi Dönem Başkanlığı, Japonya'ya Geçti
Japonya'nın BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Kenzo Oshima, Kuzey Kore'nin son açıklamalarıyla ilgili olarak, BM Güvenlik Konseyi'nin Kuzey Kore'ye ''hızlı, uygun ve kararlı'' bir yanıt vermesi gerektiğini söyledi.

Kenzo Oshima, BM Güvenlik Konseyi'nin dönem başkanlığının Yunanistan'dan Japonya'ya geçmesi dolayısıyla bugün bir basın toplantısı düzenleyerek, BM Güvenlik Konseyi'nin ekim ayı çalışma programıyla ilgili gazetecilere bilgi verdi.

Oshima, konseyin bu ayki programında, yeni genel sekreterin seçimi, Sudan'da görev süresi 8 Ekim'de dolacak BM misyonunun (UNMIS) görevinin uzatılması, Kongo, Fildişi Kıyısı ve Ortadoğu konularının olduğunu açıkladı.

Japon büyükelçi, Kuzey Kore'nin nükleer silah denemesi yapacağını açıklamasıyla ilgili olarak konunun bu sabah BM Güvenlik Konseyi'nde ele alındığını ve konseyin konuyla ilgili olarak ciddi endişe duyduğunu söyledi.

Oshima, konseyin konuyla ilgili görüşmelerinin süreceğini belirterek Kuzey Kore'ye ''hızlı, yerinde ve kararlı'' bir yanıt verilmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: AA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››BM Güvenlik Konseyi Dönem Başkanlığı, Japonya'ya Geçti - Haberler